Rezultate te kerkimit per termin: +Kosova

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.030Z

Tadic: Kosova seshte shtet i pavarur

Presidenti i Serbise, Boris Tadic ka deklaruar se Kosova nuk eshte nje shtet i pavarur, pavaresisht ndarjes se njeanshme te saj nje vit me pare. Deklaraten e tij kreu i shteti serb e beri ne nje interviste per agjencine franceze te lajmeve “AFP”. “17 shkurti eshte nje di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.829Z

Kosova nuk di të fitojë, KO edhe me Senegalin

Kosova-Senegali 1:3 Shënues: Bunjaku 25/ Niase 41, 49, Sakho 50 Kosova: Mushica (Biberaj 80), Metaj, Alushi, Rrahmani, Krasniqi (Zhdrella 55), Imran Bunjaku, Toski (E. Bunjaku 80), Albert Bunjaku (A. Bunjaku 80), Albion Avdijaj (Zejnullahu 55), Dardan Rexhepi (Hoxha 69) dhe Kristian Nushi. Senega

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.679Z

Kosova e Turqia rrisin bashkëpunimin ushtarak

Kosova dhe Turqia vazhdojnë të thellojnë marrëdhëniet e tyre dypalëshe, veçanërisht në fushën e bashkëpunimit ushtarak. Mentor Vrajolli, një studiues i lartë në Qendrën e Studimeve të Sigurisë të Kosovë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.262Z

Historike, Kosova firmos MSA-në me BE-në

Tirana zyrtare përshëndet vendimin. Nishani-Jahjagës: Gur themeli për integrimin Në mesin e krizës parlamentare dhe të një situate kaotike politike, një lajm i mirë për Kosovën vjen nga Strasburgu, ku paraditen e djeshme u nënshkrua zyrtarisht Marrëveshja e Stabilizim Asocimit me Bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.655Z

Kosova dhe debati për ekstremizmin fetar

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim Tarnava tha se në Kosovë nuk ka pasur deri tash veprime që do ta identifikonin atë me vatër të rrezikut nga ekstremizmi fetar, ndërsa çdo përpjekje për nxitjen e tij duhet të luftohet nga të gjithë. Në një bisedë me Zërin e Am

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.528Z

Kosova (s´) rrezikohet nga terrorizmi

Kosovari Hysen Sherifi, i arrestuar nga autoritetet amerikane bashkë me 6 persona tjerë në Karolinën Veriore, është nga Gjilani. Ai, bashkë me 6 persona tjerë, akuzohet për terrorizëm. Policia e Kosovës konfirmon se herën e fundit Sherifi ka qenë në Kosovë në korrik të vitit 2008. A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.999Z

"Kosova e Shqipëria të ‘shkrihen‘ ekonomikisht"

Qeveria shqiptare dhe ajo e Kosovës duhet të lëvizin urgjentisht për të hedhur themelet e një bashkëpunimi agresiv ekonomik, që në këtë pikë është bërë i domosdoshëm për krijimin e një tregu të përbashkët mbarëshqiptar dhe për shpejtimin e rritjes ekonomike të dy vendeve. Ë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama