Rezultate te kerkimit per termin: +Kosova

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.401Z

Derbi Kosova Prishtine-Kosova Vushtris ne barazim 1-1

Pas 9 javeve me ne fund Kosova e Prishitnes ka shijuar piken e pare duke barazuar 1-1 me Kosoven e Vushtrrise. Rezulltatet E Shtune KEK-u-Shqiponja 1:1 Kosova (Prishtine)-Kosova (Vushtrrise) 1:1 Besiana-Flamurtari 2:1 Drenica-Besa 1:2 Te diellen zhvillohen edhe 4 ndeshjet dhe takohen: Hy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.736Z

Dënohet Kosova

KB Kosova është dënuar me tri ndeshje pa praninë e shikuesve si nikoqir, pas sulmit ndaj gjyqtarëve në ndeshjen e Superligës, Kosova-Peja. Gjithashtu, vushtrriasit e humbin përballjen në tavolinë 20:0 dhe mbeten pa pikën e humbësit. Aspak më lehtë nuk kaloi as kryetari i Kosovës, Sabr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.817Z

Kosova e Re dhe Kosova e Ardhmërisë

Uk Lushi Projekti energjetik Kosova C, që u riemërtua Kosova e Re nga Qeveria e tanishme e Kosovës, ka vite që fle e zgjohet nëpër sirtarët e qeverive, kompanive, institucioneve ndërkombëtare (financiare) dhe organizatave joqeveritare. Prej perspektivës ekonomiko-ambientaliste dy jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.837Z

Kosova dhe Perendimi

Ndue Ukaj Fundi i procesit politik ne Kosove implikon nevojen per disa parakonceptime dhe analiza specifike, ne rend te pare, per rolin dhe pergjegjesine qe ka elita politike e Kosoves ne raport me zhvillimet e brendshme, trendet e se cilave jane fare pak shpresedhenese, dhe tjetra, ne raport me fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.302Z

Mobilizohet Kosova

Kosova e Vushtrrisë ka filluar të ringjallet. Pas Florent Zymerit e Ismet Cakës, bardhekaltrit thuajse kanë arritur marrëveshje edhe me gjashtë ish futbollistë të tyre: Faruk Zenelin, Festim Istrefin, Bahri Kerën, Armend Zabërxhën, Kujtim Kutllovcin e Blerim Vilancin. Në këtë mënyrë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.375Z

Kosova online

Numri i familjeve kosovare që dëshirojnë ta kenë internetin në shtëpitë e tyre është vazhdimisht në rritje. Të dhënat e Autoritetit Rregullativ të Telekomunikacioni të Kosovës, në fund të janarit të këtij viti ka treguar për rritje të përdorimit të internetit në afër 7 për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.222Z

Qe sot, Kosova!

Kosova do te mberrije sot, ne ora 15:00, ne fund te nje rrugetimi 96-vjecar. Qe neser, ajo do te jete ndare edhe de jure nga e shkuara e saj gjysme koloniale, ajo do te kete jo vetem kufijte, simbolet dhe kushtetuten e saj, por edhe nje te ardhme tjeter, nje te ardhme ndryshe, nje te ardhme qe e ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama