Rezultate te kerkimit per termin: +Kosova

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.837Z

Kosova dhe Perendimi

Ndue Ukaj Fundi i procesit politik ne Kosove implikon nevojen per disa parakonceptime dhe analiza specifike, ne rend te pare, per rolin dhe pergjegjesine qe ka elita politike e Kosoves ne raport me zhvillimet e brendshme, trendet e se cilave jane fare pak shpresedhenese, dhe tjetra, ne raport me fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.302Z

Mobilizohet Kosova

Kosova e Vushtrrisë ka filluar të ringjallet. Pas Florent Zymerit e Ismet Cakës, bardhekaltrit thuajse kanë arritur marrëveshje edhe me gjashtë ish futbollistë të tyre: Faruk Zenelin, Festim Istrefin, Bahri Kerën, Armend Zabërxhën, Kujtim Kutllovcin e Blerim Vilancin. Në këtë mënyrë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.375Z

Kosova online

Numri i familjeve kosovare që dëshirojnë ta kenë internetin në shtëpitë e tyre është vazhdimisht në rritje. Të dhënat e Autoritetit Rregullativ të Telekomunikacioni të Kosovës, në fund të janarit të këtij viti ka treguar për rritje të përdorimit të internetit në afër 7 për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.222Z

Qe sot, Kosova!

Kosova do te mberrije sot, ne ora 15:00, ne fund te nje rrugetimi 96-vjecar. Qe neser, ajo do te jete ndare edhe de jure nga e shkuara e saj gjysme koloniale, ajo do te kete jo vetem kufijte, simbolet dhe kushtetuten e saj, por edhe nje te ardhme tjeter, nje te ardhme ndryshe, nje te ardhme qe e ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.639Z

Kosova premton transparence

brbrGjate takimit permbylles me banoret e rruges Gramoz Pashko kandidati i opozites per Bashkine e Tiranes Halim Kosova i premtoi banoreve se pas 21 qershorit me te ne krye do filloje shnderrimi i qytetit Kosova i shpalosi banoreve disa nga planet per kryeqytetin Halim Kosova i premtoi banoreve se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.434Z

Kosova e Ulpianës

Shtëpia Botuese Saras promovoi dje librin Ia dolëm me autore moderatoren dhe publicisten Ulpiana Lamaj Shtëpia Botuese Saras promovoi dje në ambientet e hotel Sheraton, librin më të fundit, të publicistes dhe moderatores së njohur të Top Channel, Ulpiana Lamaj. Ia dolëm një përmble

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.778Z

Kosova ne stacionin multimodal

brbrKandidati demokrat per bashkine e kryeqytetit Halim Kosova e ka zhvendosur bashkebisedimin me qytetaret tek nje tjeter projekt tjeter i parealizuar i Lulzim Bashes stacioni multimodal projekt qe e djathta pretendon se eshte bllokuar nga qeveria Duke u nisur nga ky argument Kosova ka premtuar nje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama