Rezultate te kerkimit per termin: +Kosoves +Enver +Hoxhaj

Total: 254
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.918Z

Enver Hoxhaj ne Bruksel per vizat qe kurre nuk iu hoqen Kosoves VIDEO

Transmetuar me 01122014 - 1953 Bruksel 1 dhjetor 2014 NOAal - Ministri i Jashtem i Kosoves Enver Hoxhaj po qendron ne Bruksel ne nje perpjekje te re per te negociuar me BE heqjen e regjimit te vizave per qytetaret e Kosoves nje proces qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.016Z

Hoxhaj Finlanda mbeshtet integrimin e Kosoves

Transmetuar me 31032014 - 1814 Ministri i Puneve te Jashtme te Kosoves Enver Hoxhaj me homologun Finlandes Erkki Tuomioja Kosove 31 mars 2014 NOAal- Ministri i Puneve te Jashtme te Kosoves Enver Hoxhaj gjate vizites zyrtare qe po zhvi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.524Z

Enver Hoxhaj i dorezon detyren dhe zyren Hashim Thacit

Transmetuar me 12122014 - 1936 Zevendeskryeministri i pare dhe ministri i Jashtem Thaci pranoi detyren nga ministri i deritanishem Hoxhaj Prishtine 12 dhjetor 2014 NOAal - Ne Qeverine e Kosoves eshte bere pranim-dorezimi i detyres nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.756Z

Enver Hoxhaj flet me kreun e ri te diplomacise italiane

Transmetuar me 16112014 - 2010 Ministri i Jashtem i Kosoves Enver Hoxhaj Prishtine 16 nentor 2014 NOAal - Ministri i Jashtem i Kosoves Enver Hoxhaj ka uruar per detyren ministrin e Jashtem te Italise te emeruar se fundi Paolo Gentilon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.865Z

Hoxhaj Serbia duhet te heqe strukturat paralele ne veri te Kosoves

Ministri i Jashtem i Kosoves Enver Hoxhaj ndodhet ne Shtetet e Bashkuara ku dje mori pjese ne seancen e Keshillit te Sigurimit te OKB-se per Kosoven. Zoti Hoxhaj kerkoi gjate fjales se tij qe Serbia te heqe strukturat paralele nga rajonet ne veri te Kosoves te banuara me shumice serbe. Nderk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.997Z

Perspektiva evropiane e Kosoves - Ministri i Jashtem Enver Hoxhaj ne Berlin

Ne viziten e tij te pare zyrtare si minister i Puneve te Jashtme te Kosoves Enver Hoxhaj shfrytezoi rastin te ndiqte nga tribuna e mysafireve debatin qe deputetet gjermane zhvillojne cdo vit ne Berlin per te legjitimuar pranine e ushtareve gjermane ne Kosove. Nje gjest simbolik nga ana e ministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.706Z

Enver Hoxhaj lobim per njohje ne Dakar pas anetaresimit ne Frankofoni

Transmetuar me 30112014 - 2151 Dakar 30 nentor 2014 NOAal - Ministri i Jashtem i Kosoves Enver Hoxhaj ka vazhduar lobimin per njohjen e Kosoves duke takuar per here te pare ministra te vendeve qe kane qene mjaft refuzuese ndaj pavare

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama