Rezultate te kerkimit per termin: +Kosovs

Total: 1214
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.336Z

Pavarsia e Kosovs, projekt i kohs moderne

Si mund t vrejm gjat ktij procesi mjaft t rndsishm si pr Kosovn natyrisht edhe pr Ballkanin nuk mund t thuhet se kemi t bjm m nj fush krejt t panjohur , respektivisht n kt terren nuk po shkelet pr her t par . Megjithat dihet se pavarsia e Kosovs sht nj moment kthese n t gjith historin e qenies

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

E drejta ndrkombtare dhe pavarsia e Kosovs

Beogradi pr nj periudh t gjat sht krejtsisht e pamundur t ndryshoj. M dat 27 gusht 2006, n Kuvend miratoi me 186 vota pro dhe 23 abstenime mocionin e Qeveris, sipas s cilit Kosova sht pjes e shtetit Serb dhe prfshihet n sovranitetin e saj, gj e cila u sanksionua n Kushtetutn e re t saj. Edhe ps

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.341Z

E drejta ndrkombtare dhe pavarsia e Kosovs

Beogradi pr nj periudh t gjat sht krejtsisht e pamundur t ndryshoj. M dat 27 gusht 2006, n Kuvend miratoi me 186 vota pro dhe 23 abstenime mocionin e Qeveris, sipas s cilit Kosova sht pjes e shtetit Serb dhe prfshihet n sovranitetin e saj, gj e cila u sanksionua n Kushtetutn e re t saj. Edhe pse Kos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.340Z

Kurora e pavarsis n kryet e Kosovs

Pr disa nuk mjaftojn as 120 dit pr t arritur n zgjidhjen e statusit t Kosovs, madje as 120 vjet. Por pavarsia mbetet n themel t shtjes dhe Kosova m shum se kurr sht pran indipedencs s saj t shumpritur. Ritmet e bisedimeve mes palve n thelb tregojn se vetm nj vendim deiziv do t ishte opsioni i fund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.373Z

Populli i Kosovs e ka br t veten!

Zhvillimet e fundit t diplomacis perndimore treguan gjithashtu se sa e komplikuar sht zgjidhja e shtjes s Kosovs po t mos mirren parasysh disa faktor t rndsishm. S pari, Kosova aktuale sht prgjegjsi e prbashkt midis vendorve e ndrkombtarve nga vera e vitit 1999 si n arritjet, ashtu edhe n sfidat. S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.330Z

Europa proserbe i tregoi dhmbt Kosovs

Litari q po i v tani Evropa n gryk Kosovs dhe kosovarve ka pak ndryshim nga litari q serbet ua patn vn shekuj me par , me piksynimin q n kt hapsir shqiptare gjithshka t jet serbe dhe n do mngjes n Kosov kngn ta kndoj gjeli serb pr t`i vn kosovart n rradh si rosat pr t punuar pr argatin serb. Duket s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.324Z

Burns: Pavarsia e Kosovs, brenda ktij viti

Niveli i zyrtarve perndimor q shprehen n favor t pavarsis s Kosovs ka ardhur n rritje, q nga dita e fillimit t negociatave. Kt jav ishte Ndihms Sekretari Amerikan i Shtetit Nicholas Burns politikani i radhs q deklaroi hapur se viti 2006 do t jet viti i pavarsis s Kosovs. Burns tha se negociatat q p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama