Rezultate te kerkimit per termin: +Krcimi

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.257Z

Kërcimi që të bën mirë

I prdorur n fushn klinike me pacientt psikotik, ata q jan t prekur nga rregullimet ushqimore dhe vartsit ndaj drogave t ndryshme, Terapia e Lvizjes dhe Krcimit mund t ndihmoj n shrimin “e plagve fizike”, emocionale dhe mendore Krcimi pastrues dhe shrues sht i pranishm n jetn e njeriut n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.348Z

Mësues profesionistë për Historinë e Artit

Lnda m e re q do t prfshihet n kurrikuln e gjimnazeve do t przgjidhet sipas preferencs, 4 lloje zhanresh Pr her t par pas 7 vitesh, n kurrikuln brtham t programeve msimore t shkollave t mesme do t prfshihet edhe lnda Histori Arti. Gjat vitit shkollor 2002-2003, ndjekja e ksaj lnde ishte e detyruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.556Z

Për herë të parë, Histori Arti edhe për gjimnazet

Kjo praktik do t funksionoj vetm n shkollat e qyteteve t mdha Prve teksteve shkollore t parashikuara si zakonisht n kurrikuln baz t programeve msimore, kt vit do t shtohet edhe lnda e artit. Ky tekst, sipas Kshilltarit t Ministrit t Arsimit, Jovan Kristiqi, do t jet e ndar n 4 lloje zhanerash, ku d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.340Z

Net shopeniane mbi Kala

Nj nat m par, n Kalan e Lkursit n Sarand, pantonima muzikore e kompozitorit polak, Frederic Chopinit ka mbledhur jo vetm publik profesionist, artist dhe aktor, por dhe turistt e shumt t ktij qyteti bregdetar, duke kaluar nj nga mbrmjet m romantike n ditt e festivalit ndrkombtar t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.364Z

E lindur për tu bërë balerinë, Akreoma Saliu: Gjuha e trupit arrin t komunikoj e t emocionoj kaq shum

Akreoma Saliu është një ndër balerinat në premtuese të gjeneratës së re shqiptare.  Ajo ka një jetë të tërë që merret me kërcimin, pasi e ka nisur rrugëtimin drejt artit që në moshën 5 vjeçare, për ta finalizuar më pas këtë ëndërr me studimet në Akademinë e Arteve. E rri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.342Z

Shkaqet e dhimbjes s koks t femrat

N rast se ditn e nisni me dhimbje koke athere shkaku kryesor i saj mund t jet ndonj problem psikologjik dhe n rastet m shqetsuese depresioni. Nuk sht aspak cudi q dhimbjet e koks t jen shenjat e para t stresit apo nj gjendjeje depresioni, nj lidhje jo rastsore ekziston midis dhimbjes s koks q shfaqe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.422Z

...dashuria e vonuar e Zorbës

Zorba është vënë në skenë me koreografi të Lorca Massine, muzikë Miki Theodhorakis dhe libret të Nikos Kazanzakis Zorba dhe krcimi i tij njihet prej kohsh kudo n bot. T kujtojm vallzimin dhe shprthimin e aktorit hollivudian Antony Quinn n filmin me titullin “Zorba&r

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama