Rezultate te kerkimit per termin: +Krenarin +Kombtare

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.330Z

Kosova nj vit pa Rugovn...

21 Janari i vitit 2006 pr Kosovn nuk ishte nj dit e thjesht dimri, me bardhsin e saj t zakonshme, dhe me motin zemrak. Ajo dit n tokn Dardane bashk me t ftohtin do sillte dhe largimin nga jeta e njeriut i cili lindi n nj familje t thjesht n fshtatin Cerrce t Istogut, por q m von do bhej udheheqs i r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.338Z

Presidenti Konsensual i Opozits

sht e shkruar n kaderin e popullit shqiptar q sa her t ket zgjedhje pr dika, t vuaj e t stresohet. Zgjedhja e presidentit, sht kthyer tashm n nj shtje t lidhur drejtprsdrejti me t ardhmen e vendit. Vendi q sapo kaloi zgjedhje t kritikuara vendore, srish nuk po arrin n konsensusin pr t zgjedhur kreun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.435Z

Gjuha e nënës dhe shqiptarët gjakprishur

Zra femror “...Pra, mallkue njai bir Shqyptari,/q kt gjuh t Perndis’,/trashigim, q na la i pari,/trashigim s’ia len ai fmis.” Kto vargje t Fishts t shkruara para gati njqind vjetsh, kur Shqipria ende luftonte kundr msymjeve t shteteve t huaja, duket se edhe sot jan kaq aktua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.550Z

Kërko çfarë të duash komunizmin, bizantin, familjet e mëdha

Libri/ Për herë të parë botohet enciklopedia rajonale e Beratit Pas nj pune disavjeare, shtpia botuese “Jonalda” i jep n dor lexuesit nj enciklopedi pr qarkun e Beratit. Autor i veprs sht gazetari Zylyftar Plaku. Natyrisht, sht nj nism private, por botimi ka rndsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.664Z

Çfarë ka të re në Kosovastan?!

Isha n pushime n Sarand, ku pr 10 vite me radh, si kontribuues i turizmit politiko-folklorik, sipas atyre q kan hyr n Evrop, kur as n fshatin e tyre nuk i llogarisnin pr pes para, po bj prpjekje t’i ndihmoj atdheut t t gjith shqiptarve e ku duket se ka m s paku shqiptar, Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.338Z

Shihet fundi, hapja e Kutis se Pandors!

Sipas disa analistve amerikan, por q tani e konfirmon haptazi ish presidenti i Sllovenis, Milan Kuan, krkohet rishikimi i kufijve t Ballkanit n prgjithsi, prmes organizimit t nj konferenc ndrkombtare, q z. Kuan e quan evropiane. A duhet shqiptart ti friksohen apo ta pranojn kt ide n tryezn e bisedim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.855Z

Libri i Nasho Jorgaqit pr jetn e Fan Nolit

Etja e shqiptarve pr tu njohur me figurn e Nolit sht e jashtezakonshme, e rrall dhe kuptimplot. Pr kt gj, un mund t flas nga prvoja ime personale. Her pas here, takoj bashkatdhetar t cilt, duke ditur se un u njoha nga afr me Nolin kur banoja n Boston, m luten tu flas pr kujtimet e mia pr Nolin. Duan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama