Rezultate te kerkimit per termin: +Krimes

Meta: total 1000 / total_found 1954 / time 0.001 / keyword[0] krimes / docs[0] 1954 / hits[0] 3309 /
Vajza e zëdhënësit të Putinit, një stazhiste në Parlamentin Europian
  • 2019-03-04

Vajza e zëdhënësit të Putinit, një stazhiste në Parlamentin Europian

Yelizaveta është rekrutuar nga një ish-deputete e Frontit Nacional në Francë. Kolegët: Një turp! Vajza e Dmitrit është e njohur për fotot e festave të publikuara në Instagram Stazhistja e eurodeputetit të PE-së, Aymeric Chauprade, ish-Fronti Nacional, quhet Yelizaveta Peskova, është

No Pic available
  • 2019-03-03

ÇKËRKOJNË ANIJET E NATO-s NË DETIN E ZI?

Aleanca veri-atlantike përforcon prezencën e saj në Detin e Zi. NATO dërgon me këtë sinjale si tek Rusia ashtu edhe tek Ukraina. Por mundësia e veprimit është e kufizuar, për shkak të një marrëveshje para 80 vjetësh. Odesa përshëndet “Donald Cook”. Luftanija amerikane, q

SHBA: Krimea duhet të kthehet nën kontrollin e Ukrainës
  • 2019-02-28

SHBA: Krimea duhet të kthehet nën kontrollin e Ukrainës

Shtetet e Bashkuara ritheksuan qëndrimin se sanksionet ndaj Rusisë do të mbesin derisa të mos kthehet kontrolli i Ukrainës mbi Krimenë. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se okupimi i Krimesë nga ana e Rusisë më 2014 paraqet eskalim të agresionit rus. Krimea është Ukrainë dhe

Pëson rënie të popullaritetit, Putin e zë frika nga rusët
  • 2019-02-22

Pëson rënie të popullaritetit, Putin e zë frika nga rusët

Një vit më parë, Presidenti rus Vladimir Putin fitoi në një proces elektoral që u cilësua si zgjedhje të pista. Përballë kandidatësh të dobët, disa prej të cilëve mendohet se ishin kukulla të Kremlinit për ti dhënë procesit pamjen e një konkurrence më serioze, zoti Putin u shfa

BE sanksione ndaj 8 rusëve që pushtuan anijet ukrainase
  • 2019-02-18

BE sanksione ndaj 8 rusëve që pushtuan anijet ukrainase

Bashkimi Europian ka vendosur të sanksionojë tetë shtetas rusë për përgjegjësinë e tyre në incidentet në Detin e Azov nëntorin e kaluar, njoftuan disa burime evropiane për AFP. Konflikti Ukrainë-Rusi u ndez kur forcat ruse pushtuan tre anije ukrainase dhe kapën disa marinarë teksa u p

Rusia paralajmëron SHBA-të: Mos ndërhy në Venezuelë!
  • 2019-02-13

Rusia paralajmëron SHBA-të: Mos ndërhy në Venezuelë!

Rusia ka paralajmëruar Shtetet e Bashkuara kundër ndërhyrjes në punët e brendshme të Venezuelës. Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov i bëri komentet gjatë një telefonate me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, njoftoi ministria e Jashtme e Rusisë. Departamenti amerikan i Shtet

Tensionet Ukrainë-Rusi, një tjetër anije e SHBA stacionohet në Detin e Zi
  • 2019-01-06

Tensionet Ukrainë-Rusi, një tjetër anije e SHBA stacionohet në Detin e Zi

Një anije tjetër nga Flota e SHBA, USS Fort McHenry ka hyrë këtë fundjavë në Detin e Zi, aty ku tensionet shpërthyen pasi tre anije të Ukrainës u goditën nga marina ruse me pretendimin se kishin shkelur ujërat territoriale ruse në fund të nëntorit dhe ekuipazhi i tyre u arrestua. Ardh