Rezultate te kerkimit per termin: +Krimes

Meta: total 1000 / total_found 1954 / time 0.001 / keyword[0] krimes / docs[0] 1954 / hits[0] 3309 /
SI LINDJA EDHE PERËNDIMI NË AKORD PËR RUSINË
  • 2018-03-29

SI LINDJA EDHE PERËNDIMI NË AKORD PËR RUSINË

Me dëbimin e diplomatëve rusë edhe vendet lindore, anëtare ose jo anëtare të BE-së janë rreshtuar pas vendeve perëndimore e Britanisë së Madhe. Por jo të gjitha vendet europiane. As lidhjet ekonomike dhe politike tradicionalisht të ngushta me Rusinë nuk patën efekt. Shumica e vendeve

No Pic available
  • 2018-03-28

Polonia ble 4.75 miliardë dollarë raketa Patriot në SHBA

Polonia ka nënshkruar një marrëveshje për të blerë sistemin e mbrojtjes të raketave Patriot nga SHBA, në një lëvizje që ka gjasa të zemërojë Rusinë. Presidenti Andrzej Duda tha se marrëveshja “historike” prej 4.75 bilion dollarë i jep Polonisë mbrojtje madhështore. Laj

Armët bërthamore, NATO paralajmëron rreziqet nga Rusia
  • 2018-03-19

Armët bërthamore, NATO paralajmëron rreziqet nga Rusia

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg Sekretari i përgjithshëm i NATO-s ka paraqitur një konstatim tepër dramatik për strategjinë e Kremlinit në vitet e kaluara. Kjo strategji shtrihet prej aneksimit ilegal të Krimesë, stacionimit të trupave ushtarake në Gjeorgji, sulmet e shumta kibernetike e

Rusi, katër deputetë shqiptarë vëzhgojnë zgjedhjet (Foto)
  • 2018-03-18

Rusi, katër deputetë shqiptarë vëzhgojnë zgjedhjet (Foto)

Luan Rama, Fatmir Mediu nga opozita e Bledi Çuçi me Ervin Bushatin si përfaqësues nga maxhoranca janë caktuar në përbërje të misionit vëzhgues të OSBE/ODIHR, në procesin zgjedhor që po mbahet sot në Rusi. Katër deputetët e Kuvendit të Shqipërisë janë shpërndarë në qendra të n

MODELI RUS
  • 2018-03-16

MODELI RUS

Cilido që të ketë qenë synimi i atyre që urdhëruan helmimin e një ish-agjenti të dyfishtë dhe të së bijës në një qytet anglez, një gjë ata nuk e arritën: izolimin e Britanisë së Madhe.Së bashku kryetarët e shteteve dhe të qeverive të fuqive kryesore të Perëndimit, të Shtete

No Pic available
  • 2018-03-14

MANDATI I SHKURTËR DHE I ZHURMSHËM I TILLERSON

Rex Tillerson, i shkarkuar nga detyra e sekretarit amerikan të Shtetit, me vendim të presidentit Donald Trump, hyn në librat e historisë si njëri nga shërbyesit me kohën më të shkurtër në një administratë të re. Ngjarje të mëdha diplomatike mbi programin bërthamor të Koresë së V

Konfliktet politike, FIFA në panik për Kupën e Botës
  • 2018-03-14

Konfliktet politike, FIFA në panik për Kupën e Botës

FIFA-n e ka zënë paniku pas rritjes së presionit ndërkombëtar për të bojkotuar Kupën e Botës, Rusi 2018. Edhe pse nuk ka asnjë reagim zyrtar nga qeveria e futbollit europian, privatisht disa drejtues të saj thonë nën zë se helmimi i kolonelit Skripal ka mbushur kupën, tensioni është