Rezultate te kerkimit per termin: +Krimes

Meta: total 1000 / total_found 1954 / time 0.001 / keyword[0] krimes / docs[0] 1954 / hits[0] 3309 /
Parisi nën pushtetin e ujit, vijon të rritet niveli i lumit Sena
  • 2018-01-29

Parisi nën pushtetin e ujit, vijon të rritet niveli i lumit Sena

Parisi ndodhet në rrezik serioz teksa lumi Sena është tejfryrë fryrë dhe ka arritur kulmin me rreth katër metra mbi nivelin e tij normal të ujit për këtë kohë të vitit. Niveli i përmbytjes u rrit në 5.84 m (19.2ft) mëngjesin e sotëm dhe nuk pritet tërheqje e lumit para të martës.

Konflikti në Ukrainë, SHBA shpall sanksione të reja
  • 2018-01-27

Konflikti në Ukrainë, SHBA shpall sanksione të reja

Shtetet e Bashkuara kanë shpallur sanksione kundër 21 personave dhe nëntë kompanive që kanë lidhje me konfliktin e mbështetur nga Rusia në lindje të Ukrainës. Kjo është përpjekja e fundit e Uashingtonit për të bërë presion mbi grupet e përfshira në mënyrë aktive në konfliktin k

No Pic available
  • 2018-01-13

Rusia pozicionon njësinë e re S-400 në Krime

Rusia ka pozicionuar në Krime një njësi të re të armatosur me sistem të avancuar të mbrojtjes ajrore, S-400, raportojnë mediat ruse. Rusia e ka aneksuar Krimenë nga Ukraina më 2014. Mediat shtetërore ruse kanë raportuar gjatë ditës së sotme, se Moska ka pozicionuar një sektor të ri

Incident mes flotës britanike dhe një luftanije ruse
  • 2017-12-26

Incident mes flotës britanike dhe një luftanije ruse

Marina Mbretërore Britanike, shoqëroi një anije luftarake ruse përgjatë Detit të Veriut pranë ujërave territoriale britanike ditën e krishtlindjeve. Zyrtarë britanikë, shpjeguan se anija HMS St Albans ishte nisur prej tri ditësh për të monitoruar aktivitetin e anijes ruse Admiral Gorsh

LOJË E LEHTË PËR VLADIMIR PUTININ
  • 2017-12-16

LOJË E LEHTË PËR VLADIMIR PUTININ

Pjesrisht konferenca e shtypit u zhvillua si n nj takim t madh familjar n mbrmjen e shenjt: gjyshi tregon pr t kaluarn, shjegon politikn aktuale botrore, e n prgjithsi sht n humor t mir. Kur atmosfera pr nj koh t shkurtr prishet, kjo ndodh vetm prej kushrinjve q shtronj disa pyetje t bezdisshme, por

NATO i zgjat mandatin Jens Stoltenbergut
  • 2017-12-12

NATO i zgjat mandatin Jens Stoltenbergut

Aleatët e NATO-s i zgjatën mandatin Jens Stolenbergut si sekretar i përgjithshëm i aleancës perëndimore deri më 30 shtator, 2020. Aleatët e përgëzojnë sekretarin e përgjithshëm dhe kanë besim të plotë në aftësinë e tij për të vazhduar punën me përkushtim, në përshtatjen e N

Presidenti pro-rus i Çekisë do të takohet me Putinin
  • 2017-11-20

Presidenti pro-rus i Çekisë do të takohet me Putinin

Presidenti i Çekisë, Milos Zeman, do të takohet me presidentin rus, Vladimir Putin, në Sochi të Rusisë, ka njoftuar Kremlini. Vizita katërditore e liderit pro-rus, përfshinë vizitën në Moskë, ku ai do të takohen me kryeministrin, Dmitry Medvedev. Pozita e Zemanit është më shumë cere