Rezultate te kerkimit per termin: +Krimes

Meta: total 1000 / total_found 1954 / time 0.001 / keyword[0] krimes / docs[0] 1954 / hits[0] 3309 /
Theresa May: Aksionet ruse e kanë kërcënuar rendin botëror
  • 2017-11-14

Theresa May: Aksionet ruse e kanë kërcënuar rendin botëror

Përpjekjet e Rusisë për të shkaktuar përçarje në perëndim, nuk do të kenë sukses dhe ato tashmë kanë ndikuar që aleatët perëndimorë të punojnë së bashku për ta kundërshtuar përzierjen e Moskës, tha mbrëmë vonë në Londër, kryeministrja e Britanisë, Theresa May. Më tej, M

No Pic available
  • 2017-10-28

Një car ka lindur

Ndërsa bota shënjon njëqindvjetorin e Revolucionit të Tetorit, Rusia është edhe njëherë nën sundimin e carit The Economist Shtatëmbëdhjetë vjet pasi Vladimir Putini u bë për herë të parë president, kontrolli i tij mbi Rusinë është më i fortë se kurrë. Perëndimi, i cili ende e

No Pic available
  • 2017-10-11

Presidenti çek gjen zgjidhje për Krimenë, Ukraina proteston!

Presidenti i Republikës Çeke, Milos Zeman u tregoi parlamentarëve evropianë qëndrimin e tij ndaj Krimesë, duke theksuar se çështja mund të zgjidhej nga Moska duke paguar kompensim për Ukrainën. Ideja u hodh poshtë gjithashtu nga Rusia. “Sipas mendimit tim, do të ketë disa kompens

No Pic available
  • 2017-09-27

Sfidat e kancelares Merkel

Nga Gjergji Kajana Ekziston një siguri jetëgjatë në politikën ndërkombëtare të 12 viteve të fundit: kancelarja gjermane Anxhela Merkel, fituese për herë të katërt e zgjedhjeve parlamentare para tre ditësh. Për të marrë besimin e Bundestagut për qeverinë e saj të re Merkel do të

No Pic available
  • 2017-09-22

Debati për radarët, Shefi i Shtabit: Nuk janë perfekt por funksionojnë

Nuk janë në nivelin e perfeksionit por radarët janë funksionalë. Deklarata vjen nga Shefi i Shtabit të Ushtrisë, Bardhyl Kollçaku, në të parë intervistë të tij prej marrjes së detyrës dhënë gazetarit Roland Qafoku në emisionin Debati në Channel One. Çollaku: Ne ndjekim me shqetë

Me kë do të qeverisë Angela Merkeli? Në Berlin, e ardhmja mbetet e pasigurtë
  • 2017-09-17

Me kë do të qeverisë Angela Merkeli? Në Berlin, e ardhmja mbetet e pasigurtë

Nga Bernard Guetta Është e vështirë të imagjinohet një dukje më e gënjeshtërt. Në mbrëmjen e 24 shtatorit, pas nëntë ditësh, kur rezultatet e zgjedhjeve gjermane do të bëhen publike, kristian-demokratët do të jenë shumë më përpara dhe Angela Merkel do të marrë një mandat të

No Pic available
  • 2017-09-14

Manovra ushtarake ruse dhe bjelloruse shqetëson Perëndimin

Manovra ushtarake ruse dhe bjelloruse që filloi të enjten (14.09) mban emrin “Sapad” dhe synon me këtë të tregojë se pikërisht ku duhet të shqetësohet perëndimi. Zëvendësministri rus i mbrojtjes, Aleksander Fomin pak para fillimit të manovrës ushtarake Rusia dhe Bjellorur