Rezultate te kerkimit per termin: +Krimes

Meta: total 1000 / total_found 1954 / time 0.001 / keyword[0] krimes / docs[0] 1954 / hits[0] 3309 /
Ukraine Yatsenyuk ofron me shume pushtet
  • 2014-04-12

Ukraine Yatsenyuk ofron me shume pushtet

Kryeministri i përkohshëm i Ukrainës, Arseniy Yatsenyuk, u shpreh i gatshëm t’i delegojë më shumë pushtet rajoneve lindore, ku separatistët pro-rusë jane duke sfiduar qeverinë e Kievit me kërkesat për referendume të tipit të

Putin shijon lavdine e pushtimeve
  • 2014-04-12

Putin shijon lavdine e pushtimeve

Vladimir Putin po shijon lavdinë e zaptimeve territoriale dhe nivelin më të lartë të popullaritetit në vend që prej zgjedhjes president dy vjet më parë. Por do te bente mire te merrte ca kohe per te pare nese themelet e fuqise ruse janë

No Pic available
  • 2014-04-12

Donetsku i përçarë përballë ofertës së Kryeministrit ukrainas

Kryeministri i Ukrainës i ka ofruar autonomi më të gjerë Ukrainës lindore me kushtin që protestuesit pro-rusë të dorëzojnë armët dhe të largohen nga selia e qeverisë lokale, ku ata u futën me forcë të dielën. Protestuesit kërkojnë zhvillimin e një referendumi mbi të ardhmen e ra

SHBA thirrje per shpetimin e ekonomise ukrainase
  • 2014-04-12

SHBA thirrje per shpetimin e ekonomise ukrainase

Sekretari amerikan i Thesarit, Jacob Lew i ka kërkuar vendeve të tjera të kontribuojnë më shumë në ekonominë e Ukrainës. Ai i tha FMN-së se Ukraina ka nevojë për shuma të mëdha financiare dhe vendet e tjera duhet të shtojn&eu

Sundimtari me sy të akullt
  • 2014-04-12

Sundimtari me sy të akullt

Kush është Vladimir Putini? Disa përgjigje ngjethëse i jep gazetarja ruse Masha Gessen në biografinë e saj kritike të kryetarit të Federatës Ruse Nga Enver Robelli   E kam shikuar këtë njeri thellë në sy dhe e kam parë shpirtin e tij. Mendoj se është i drejtpërdrejtë dhe i

quotTe shpetojme ekonomine ukrainasequot
  • 2014-04-12

quotTe shpetojme ekonomine ukrainasequot

Sekretari amerikan i Thesarit, Jacob Lew i ka kërkuar vendeve të tjera të kontribuojnë më shumë në ekonominë e Ukrainës. Ai i tha FMN-së se Ukraina ka nevojë për shuma të mëdha financiare dhe vendet e tjera duhet të shtojn&eu