Rezultate te kerkimit per termin: +Krimes

Meta: total 1000 / total_found 1954 / time 0.001 / keyword[0] krimes / docs[0] 1954 / hits[0] 3309 /
Rusia vendos avionët e saj në një bazë ajrore në Krime
  • 2018-12-23

Rusia vendos avionët e saj në një bazë ajrore në Krime

Dhjetëra avionë luftarakë rusë kanë arritur në një bazë në rajonin ukrainas të Krimesë, e aneksuar nga Moska në 2014. Agjencia e lajmeve Reuters ka cituar disa dëshmitarë, të cilët kanë parë avionët e tipeve Su-27 dhe Su-30 të kenë arritur sot në bazën ajrore Belbek. Ky njoft

Rusia: Regjimi ukrainas i njëjtë me atë të nazistëve!
  • 2018-12-17

Rusia: Regjimi ukrainas i njëjtë me atë të nazistëve!

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, e krahasoi udhëheqjen e Ukrainës me nazistët, ndërsa mohoi se Rusia është në luftë me këtë vend. “Nuk po e luftojmë regjimin ukrainas”, tha Lavrov për gazetën ruse Komsomolskaya Pravda. “Qytetarët rusishtfolës në Ukrain

Bolton: Nuk ka takim Trump-Putin derisa Rusia të lirojë anijet ukrainase
  • 2018-12-14

Bolton: Nuk ka takim Trump-Putin derisa Rusia të lirojë anijet ukrainase

Këshilltari amerikan për Siguri Kombëtare, John Bolton ka thënë se nuk do të ketë takim mes presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin përderisa Moska ende mban tri anije ukrainase dhe ekipet e tyre afër Krimesë. Unë nuk shoh kushte që

Pamjet nga sateliti tregojnë që Rusia po çon forca ushtarake pranë Krimesë
  • 2018-12-10

Pamjet nga sateliti tregojnë që Rusia po çon forca ushtarake pranë Krimesë

Dy javë pasi Rusia kapi tre anije ukrainase në ngushticën Kerç, imazhet satelitore të marra ekskluzivisht nga Fox Neës të dielën tregojnë se forcat shtesë kanë nisur të shkojnë në rajon. Në imazhet e marra të shtunën, tre aeroplanë rusë Ilyushin -76 u gjetën në bazën ajrore të

Sondazhi, imazhi i Putinit dhe i Rusisë në vështirësi
  • 2018-12-08

Sondazhi, imazhi i Putinit dhe i Rusisë në vështirësi

Imazhi i Rusisë dhe i presidentit të saj, Vladimir Putin, po vuajnë ndërkombëtarisht, thuhet në një studim që publikoi Qendra amerikane e Kërkimeve Pew. Sondazhi në 25 vende gjeti se Rusia “luan një rol më të rëndësishëm në çështjet ndërkombëtare sesa një dekadë më par

Kriza Rusi-UKrainë, SHBA gati të dërgojnë një luftanije në Detin e Zi
  • 2018-12-06

Kriza Rusi-UKrainë, SHBA gati të dërgojnë një luftanije në Detin e Zi

Gjiganti mediatik CNN, duke cituar tre zyrtarë amerikanë, raporton se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke bërë përgatitjet e nevojshme për të dërguar një anije luftarake në Detin e Zi, përkundër sfondit të tensionit midis Moskës dhe Kievit. Uashingtoni synon të informojë Ank

No Pic available
  • 2018-12-03

 Në portin e marinarëve të arrestuar: Moska do të mbysë Ukrainën

Në qytet lufta nuk ka mbaruar kurrë: “Ajo urë që donte Putini ishte rënia jonë”. «Jeta civile e qytetit tonë është në gjumë dhe në rënie që nga viti 2014» Kapanone të vjetërsuara, zyra të braktisura, rrugë të zbrazëta nga makinat dhe këmbësorët, e madje as hije k