Rezultate te kerkimit per termin: +Krimes

Meta: total 1000 / total_found 1954 / time 0.001 / keyword[0] krimes / docs[0] 1954 / hits[0] 3309 /
Ish-kancelari gjerman në listën e armiqve të Ukrainës
  • 2018-11-16

Ish-kancelari gjerman në listën e armiqve të Ukrainës

Gjermania i bëri thirrje Ukrainës që të heqë nga interneti një listë të, siç thuhet, “armiqve të shtetit”, pasi ish-kancelari gjerman, Gerhard Schroeder, është shfaqur në të. Ministria e Jashtme e Gjermanisë tha se “e dënon fuqishëm” listën në ueb-faqen Mir

Rusia sanksionon qindra anëtarë të elitës ukrainase (EMRAT)
  • 2018-11-01

Rusia sanksionon qindra anëtarë të elitës ukrainase (EMRAT)

Rusia ka vendosur sanksione financiare ndaj 322 anëtarëve të elitës ukrainase dhe 68 kompanive që janë pronë e biznismenëve ukrainas. Në mesin e personave të shënjestruar janë edhe djali i presidentit të Ukrainës, Oleksiy Poroshenko, ministri i Brendshëm ukrainas, Arsen Avakov, shefi

No Pic available
  • 2018-10-27

Bolton i thotë Rusisë: Dil nga Ukraina

Këshilltari për siguri kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, John Bolton, porositi Rusinë që “të dalë” nga Krimeja dhe Ukraina lindore, si dhe “të ndalojë ndërhyrjen” në zgjedhjet e Shteteve të Bashkuara, duke paralajmëruar se Uashingtoni mund t’i vendosë sa

Dërgesa më e madhe që nga Jugosllavia, SHBA mbush Evropën me armë
  • 2018-10-27

Dërgesa më e madhe që nga Jugosllavia, SHBA mbush Evropën me armë

Baza Ajrore Ramstein në Gjermani ka marrë rreth 100 kontejnerë me municione, në atë që është operacioni më i madh për shpërndarjen e armëve për forcat amerikane në Evropë që nga koha e bombardimeve të NATO-s në Jugosllavi në vitin 1999. Forcat Ajrore të SHBA në Evropë thanë se

No Pic available
  • 2018-10-25

Putin takon Konten: Marrëdhëniet me Italinë vazhdojnë të jenë të forta

Presidenti rus, Vladimir Putin ka mirëpritur në Moskë kryeministrin italian, Giuseppe Conte. Në fjalën e mbajtur Conte tha se Rusia dhe Italia duhet të ruajnë cilësinë dhe vëllimin e marrëdhënieve mes vendeve. Putin deklaroi se Italia është partneri i gjashtë më i madh tregtar i Rus

Masakër në kolegj. 19 viktima e 40 të plagosur nga Rambo 18-vjeçar (Foto)
  • 2018-10-17

Masakër në kolegj. 19 viktima e 40 të plagosur nga Rambo 18-vjeçar (Foto)

Kjo e sotmja nisi si një ditë e zakonshme në kampusin e kolegjit të Politecit në qytetin Kerç të Krimes, por shumë shpejt u shndërrua në një histori horrori me gjakderdhje masive. Para se të mbaronte dita, 19 prej studentëve do të gjenin vdekjen dhe 40 të tjerë do të merrnin plagë

No Pic available
  • 2018-10-08

Ukraina nisi ushtrime ajrore me vendet e NATO-s

Forca Ajrore e Ukrainës nisi të hënën stërvitje të shkallës së gjerë me Shtetet e Bashkuara dhe shtatë vende të tjera të NATO-s. Lojërat e luftës, të koduara si “Qielli i pastër 2018”, do të zgjasin 12 ditë dhe do të zhvillohen në perëndim të Ukrainës, bëri të di