Rezultate te kerkimit per termin: +Krimes

Meta: total 1000 / total_found 1954 / time 0.001 / keyword[0] krimes / docs[0] 1954 / hits[0] 3309 /
India, marrëveshje 5 mld $ me Rusinë për sistemin e mbrojtjes
  • 2018-10-05

India, marrëveshje 5 mld $ me Rusinë për sistemin e mbrojtjes

India ka nënshkruar marrëveshje në vlerë të 5 miliardë dollarëve për të blerë sisteme ajrore të mbrojtjes nga Rusia, S-400, pavarësisht rreziqeve nga sanksionet amerikane, të cilat mund të prekin shtetet që bëjne tregti me Rusinë në sektorin e mbrojtjes dhe atë të inteligjencës,

Rusia kundër planeve të Britanisë për praninë ushtarake në Arktik
  • 2018-10-02

Rusia kundër planeve të Britanisë për praninë ushtarake në Arktik

Ambasada e Rusisë në Londër i kundërshtoi planet e raportuara të Britanisë për të rritur praninë ushtarake në Arktik, për t’iu kundërvënë, siç thuhet, agresionit në rritje të Rusisë. Sekretari britanik i Mbrojtjes, Gavin Williamson, tha për gazetën The Sunday Telegraph se q

Ukraina ndërpret Traktatin e Miqësisë me Rusinë
  • 2018-09-20

Ukraina ndërpret Traktatin e Miqësisë me Rusinë

Ukraina tha se do ta njoftojë zyrtarisht Rusinë nuk do të zgjasë më Traktatin e saj të Miqësisë, Bashkëpunimit dhe Partneritetit me Moskën. Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Pavlo Klimkin tha se Kievi do ti njoftojë të gjitha organizatat relevante, përfshirë Kombet e Bashkuara lidhur m

Gazi dhe energjia, Orban forcon marrëdhëniet me Putinin
  • 2018-09-19

Gazi dhe energjia, Orban forcon marrëdhëniet me Putinin

Rusia ka rikonfirmuar angazhimin për të investuar dhjetra miliarda dollarë në sektorin e energjisë së Hungarisë, pavarësisht sanksioneve evropiane kundër Moskës. Presidenti rus, Vladimir Putin shprehu mbështetjen për marrëveshjen pasi priti kryeministrin hungarez, Viktor Orban në Kreml

No Pic available
  • 2018-09-15

Merkel: Ska tërheqje të sanksioneve ndaj Rusisë, pa armëpushim në Ukrainë

Kancelarja gjermane Angela Merkel, tha se sanksionet e Bashkimit Evropian ndaj Moskës do të vazhdojnë deri në arritjen e një armëpushimi në Ukrainë, nën marrëveshjen e Minskut. “Para implementimit të marrëveshjes së Misnkut, ose është zhvilluar progres, ne nuk do të konsiderojm

No Pic available
  • 2018-09-15

Tensione me BE? Deklaratë befasuese nga Moska: Ti përvishemi punës për

Katër vjet pas fillimit të krizës së Ukrainës Rusia do të ripërtërijë marrëdhëniet me Bashkimin Europian dhe ka theksuar se Gjermania duhet të marrë një rol drejtues në këtë proces. “Ne duam t’i përvishemi punës për rinovimin e shtëpisë së përbashkët europiane

No Pic available
  • 2018-08-19

MERKEL & PUTIN KUNDËRSHTARË TË BESUESHËM NË KOHË TË PASIGURTA

Angela Merkel dhe Vladimir Putin takohen pr t dytn her brenda tre muajve. Atmosfera sht e ftoht, por fal Donald Trumpit ata ndrgjegjsohen pr t prbashktat e tyre, mendon Michaela Küfner. Formati flet qart: deklarata para shtypit, por vetm para takimit. Pytje nuk lejohen. N dhjet minutat publike t dy