Rezultate te kerkimit per termin: +Krimes

Meta: total 1000 / total_found 1954 / time 0.001 / keyword[0] krimes / docs[0] 1954 / hits[0] 3309 /
Tension në Detin e Zi. 6 bombardues të Rusisë hyjnë në hapësirën e NATO-s
  • 2018-08-15

Tension në Detin e Zi. 6 bombardues të Rusisë hyjnë në hapësirën e NATO-s

Tensionet në Detin e Zi janë rritur, me Forcën Mbretërore Ajrore të Britanisë që njoftoi sot se radarët kishin kapur gjashtë aeroplanë bombardues rusë që fluturonin në afërsi të hapësirës ajrore të NATO-s mbi këtë det. Avionët e tipit Eurofighter Typhoon u ngritën të hënën n

SHTEGTIMET E FUNDIT PËR PAQE MES DY POPUJVE
  • 2018-08-09

SHTEGTIMET E FUNDIT PËR PAQE MES DY POPUJVE

Nga Bajram PEÇI Të dy popujt, serbë e shqiptarë, duan të jetojnë në paqe. Janë shqiptarët ata që në këto bisedime, që po kryhen mes dy presidentëve të Serbisë e Kosovës, zgjasin duart, duke lënë hedhur tej krahëve ngjarje tragjike, ndonëse vazhda tronditëse e gjakut të lënë

No Pic available
  • 2018-08-02

Ukraina do padisë Rusinë për aneksimin e Krimesë

Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko ka urdhëruar krijimin e një trupe që do të përgatisë padi ndaj Rusisë për dëmet e shkaktuar nga separatistët në rajonin e Donbasit,  si dhe për aneksimin e paligjshëm të gadishullit të Krimesë. Agresioni i armatosur i Rusisë, i cili po vazh

Ukrainë, 84-vjeçari dënohet me 12 vjet burg për tradhti
  • 2018-08-01

Ukrainë, 84-vjeçari dënohet me 12 vjet burg për tradhti

Një gjykatë në Ukrainë, ka dënuar një 84-vjeçar me 12 vjet burgim, për shkak se ai kishte mbledhur informacione të klasifikuara që dyshohet se planifikonte tia dorëzonte Rusisë. Mekhti Logunov është dënuar për tradhti nga një gjykatë në qytetin Kharikiv, ka njoftuar avokati i tij,

No Pic available
  • 2018-07-26

Pompeo: Çdo ndërhyrje e Rusisë në zgjedhje do të ketë pasoja të rënda

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo tha se personalisht u ka deklaruar zyrtarëve më të lartë rusë se çdo ndërhyrje në zgjedhjet e SHBA apo në procesin demokratik amerikan do të shoqërohet me pasoja të rënda, ndërkohë që Shtëpia e Bardhë njoftoi se takimi i dytë Trump Putin është sh

No Pic available
  • 2018-07-25

Ujqërit e Putinit ngrenë kamp ushtarak në Sllovaki?!

Në prag të 50-vjetorit të pushtimit të Çekosllovakisë së atëhershme nga Pakti i Varshavës, një nga grupet që fuqishëm mbështet Kremlinin, ka ngritur një kamp të stilit ushtarak pranë kryeqytetit të Sllovakisë vend anëtar i NATO-s. Klubi i motoristëve Ujqërit e Natës, anëtar

AMERIKA, GJERMANIA DHE NDARJA IDEOLOGJIKE
  • 2018-07-20

AMERIKA, GJERMANIA DHE NDARJA IDEOLOGJIKE

Presidenti Donald Trump i shtoi kritikat ndaj kancelares gjermane Angela Merkel, duke thënë në një intervistë televizive se politikat e saj të emigracionit kanë qenë një fatkeqësi për Evropën. “Angela dikur ishte një superstar deri në momentin kur lejoi miliona njerëz të vinin