Rezultate te kerkimit per termin: +Krimes

Meta: total 1000 / total_found 1954 / time 0.001 / keyword[0] krimes / docs[0] 1954 / hits[0] 3309 /
Rusia peshkon Ukrainën, Putin i propozoi Trump referendum për ndarjen
  • 2018-07-20

Rusia peshkon Ukrainën, Putin i propozoi Trump referendum për ndarjen

Vladimir Putin propozoi mbajtjen e një referendumi në Ukrainën lindore të shkatërruar nga lufta, kur ai u takua me Donald Trump në Helsinki këtë javë. Kështu raporton Bloomberg, teksa shton se Presidenti rus e tregoi propozimin që i bëri Trump edhe në një takim me dyer të mbyllura me

No Pic available
  • 2018-07-15

TRUMP-PUTIN, UJDI PARA GREMINËS POLITIKE?

Çfarë duan të arrijnë Donald Trump dhe Vladimir Putin? Që para takimit të tyre në Helsinki është e qartë: Trump mund ta sakrifikojë të gjithë aleancën perëndimore para altarit të vanitetit dhe mungesës së skrupujve. Donald Trump do të flasë me Valdimir Putin kokë më kokë. Vet

Në prag të takimit Trump-Putin, çështjet që pritet të diskutohen
  • 2018-07-14

Në prag të takimit Trump-Putin, çështjet që pritet të diskutohen

Presidenti Donald Trump ka thënë për një kohë të gjatë se do të dëshironte të përmirësonte marrëdhëniet me Rusinë. Ai do të ketë një shans për ta bërë këtë të hënën, kur të takohet me Presidentin rus Vladimir Putin në Finlandë. Presidenti Trump tha të premten se do ta

SAMITI I NATO-S DHE RREZIKU AMERIKANO-GJERMAN!
  • 2018-07-11

SAMITI I NATO-S DHE RREZIKU AMERIKANO-GJERMAN!

Presidenti amerikan tha javën e kaluar në fjalimin e mbajtur në Montana se do të shkojë në takim, “për t’ i thënë NATO-s: Ju duhet të filloni të paguani faturat tuaja. Shtetet e Bashkuara nuk do të kujdesen për çdo gjë!'” Masa e njerëzve shpërtheu në duartrokitje

Senatorët amerikanë, vizitë në Moskë para takimit Trump-Putin
  • 2018-07-04

Senatorët amerikanë, vizitë në Moskë para takimit Trump-Putin

Disa senatorë republikanë amerikanë u takuan të martën me zyrtarë rusë në një vizitë të rrallë në Moskë, duke ngritur çështje të mprehta si Ukraina, Siria, ndërhyrja në zgjedhje. Vizita vjen përpara takimit të planifikuar mes presidentëve të të dy vendeve, në Helsinki më 16

Takimi Trump-Putin, aneksimi i Krimesë nuk do diskutohet
  • 2018-07-02

Takimi Trump-Putin, aneksimi i Krimesë nuk do diskutohet

Kremlini tha se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është i hapur për gjetjen e kompromiseve me homologun amerikan për të gjitha çështjet, përveç statusit të Krimesë – gadishull i Ukrainës, i aneksuar nga Moska. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, i bëri këto komente të h

Trump nuk përjashton njohjen e aneksimit të Krimesë nga Rusia
  • 2018-06-30

Trump nuk përjashton njohjen e aneksimit të Krimesë nga Rusia

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump nuk ka pranuar që të përjashtojë mundësinë që ta njohë aneksimin e gadishullit ukrainas të Krimesë nga Rusia. Kjo lëvizje vjen vetëm pak ditë para samitit të planifikuar të Trumpit me presidentin rus, Vladimir Putin. I pyetur nga ga