Rezultate te kerkimit per termin: +Krimes

Meta: total 1000 / total_found 1954 / time 0.001 / keyword[0] krimes / docs[0] 1954 / hits[0] 3309 /
Zyrtarët rusë dhe amerikanë diskutojnë në lidhje me sanksionet e SHBA-së
  • 2018-06-27

Zyrtarët rusë dhe amerikanë diskutojnë në lidhje me sanksionet e SHBA-së

Ministri rus i Energjisë, Aleksander Novak është takuar me homologun e tij amerikan Rick Perry dhe Sekretarin amerikan të Thesarit, Steven Mnuchin për të diskutuar çështjet e energjisë dhe sanksionet amerikane ndaj Rusisë. Kemi diskutuar për çështje të energjisë në mesin e gjërave

100 mijë anglezë në shesh kundër Brexit, kërkohet referendum tjetër
  • 2018-06-24

100 mijë anglezë në shesh kundër Brexit, kërkohet referendum tjetër

Një ulërimë e këngëve pro-evropiane u ngrit mbi Pall Mall në Londër dhe në të gjithë parqet mbretërore pasi rreth 100 mijë persona morën pjesë në një marshim anti-Brexit që shënonte përvjetorin e dytë të referendumit të BE, të kryer në 2016-n. Anglezët marshuan të shtunën

Mediat e huaja: Përgatitje për takimin Trump-Putin
  • 2018-06-21

Mediat e huaja: Përgatitje për takimin Trump-Putin

Njoftohet se po zhvillohen përgatitje për një takim mes Presidentit të Shteteve të Bashkuara Donald Trump dhe Presidentit rus Vladimir Putin. Mediat citojnë dy persona që kanë dijeni mbi çështjen, por që kanë kërkuar të mbeten anonimë. Takimi pritet të zhvillohet gjatë vizitës së

GJEOPOLITIKA DHE KAMPIONATI BOTËROR NË RUSI
  • 2018-06-18

GJEOPOLITIKA DHE KAMPIONATI BOTËROR NË RUSI

Fraza mos e përzieni politikën me sportin dëgjohet shpesh në rrugët e Moskës këto ditë. Por është e vështirë për ti shpëtuar rrethanave unike të Kampionatit Botëror të këtij viti. Ndërsa Botërori po zhvillohet në Rusi, vendi mbetet subjekt i një sërë sanksionesh ndërkombëta

Di Maio: Italia mbetet në NATO, por dialogojmë me Rusinë
  • 2018-06-07

Di Maio: Italia mbetet në NATO, por dialogojmë me Rusinë

“Nuk më shqetëson prepotenca e Shteteve të Bashkuara, pasi ne nuk do të jemi një qeveri e shtrirë përballë vullnetit të të tjerëve. Italia nuk thotë PO zotëri. Ky është pohimi më i fundit i zëvendëskryeministrit të Italisë dhe drejtuesit të lëvizjes anti-establishment 5 Y

Putin: Lufta e Tretë Botërore, rrezik për qytetërimin modern
  • 2018-06-07

Putin: Lufta e Tretë Botërore, rrezik për qytetërimin modern

Presidenti rus Vladimir Putin bëri thirrje të enjten për zhvillimin e një sistemi të ri sigurie në Evropë, në përgjigje të asaj që ai thotë se është një përpjekje amerikane për të minuar ekuilibrin strategjik, ndërsa paralajmëroi se një luftë e tretë botërore mund ti japë f

Merkel: Gjermania është kundër kthimit të Rusisë në G8
  • 2018-06-06

Merkel: Gjermania është kundër kthimit të Rusisë në G8

“Aneksimi i Krimesë ka qenë një shkelje e qartë e së drejtës ndërkombëtare dhe kjo justifikon përjashtimin e Rusisë nga G8”. Kështu u shpreh Angela Merkel, teksa i përgjigjej pyetjeve të deputetëve të Bundestagut.  Ndërkohë ë sesionin e parë të pyetjeve dhe përgjigj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama