Rezultate te kerkimit per termin: +Krishtlindjeve

Total: 3362
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.745Z

Gjermani atmosfera e Krishtlindjeve

Për shumë njerëz nuk mjafton atmosfera e Krishtlindjeve vetëm disa ditë para natës së madhe. Për ata që kanë nevojë për më shumë, tregu i Krishtlindjeve në Michelstadt është një domosdoshmëri. Michelstad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.259Z

Pema e Krishtlindjeve, historia dhe simbolika

Historia e pemës së krishtlindjeve është shumë e gjatë. Ajo e ka zanafillën që në shekullin e 15 në Estoni dhe më pas në Gjermaninë e Veriut në shekullin e 16. Pema e krishtlindjeve do të simbolizonte gjelbërimin e Parajsës, apo Kopshtit të Edenit. Duke qenë se ajo pemë ishte e g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.503Z

Aroma e Krishtlindjeve mbërrin mes luksit (FOTO)

Na ndajnë edhe 48 ditë nga Krishtlindjet, por kjo nuk e ka ndaluar qendrën tregtare luksoze Harrods në Londër, që të zbulojë vitrinat e saj për këtë festë. Këtë herë e gjithë shfaqja luksoze është frymëzuar nga trenat klasikë britanikë me avull. Qendra tregtare tërheq mijër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.692Z

Festa e Krishtlindjeve ne Shqiperi

SHKODER - Festa e Krishtlindjes ka sjelle ne qytetin e Shkodres nje gjalleri te vecante ne jeten e komunitetit shkodran. Ne dy katedralet e qytetit, ate "Shen Shtjefni" te besimit katolik, si dhe ne kishen qendrore te besimit ortodoks, jane zhvilluar meshat solemne kushtuar Krishtlindjeve. Mesha so

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.326Z

Athine, sulmohet pema e Krishtlindjeve

Pema e Krishtlindjeve ne qender te Athines ruhet nga forca te posacme te policise. Forcat e rendit nderhyne pasi disa protestues nxorren disa plehra dhe vune ne deget e pemes se madhe qese te zeza me mbeturina. Pema eshte vendosur ne sheshin Sintagma, perpara selise se Parlamentit dhe te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.455Z

Letoni dhe Estoni beteja per pemen e Krishtlindjeve

Një betejë jo dhe aq serioze, por shume e ashpër ka nisur midis Estonisë dhe Letonisë – secili vend kërkon të jetë vendlindja e Pemës së Krishtlindjeve. Historianët nuk e kanë përjashtuar mundësinë që Krishtlindjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.459Z

Fushatë për të ndaluar shtatzënitë gjatë Krishtlindjeve

Share Ky poster është pjesë e një fushate që inkurajon gratë që të marrin pilulat e emergjencës pasi të ketë mbaruar sezoni i festave. Ajo është pjesë e një fushatë nga Shërbimi Këshillimor për Shtatzënitë në Britani, që po tenton të reduktojë numrin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama