Rezultate te kerkimit per termin: +Krishtlindjeve

Total: 3362
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.692Z

Festa e Krishtlindjeve ne Shqiperi

SHKODER - Festa e Krishtlindjes ka sjelle ne qytetin e Shkodres nje gjalleri te vecante ne jeten e komunitetit shkodran. Ne dy katedralet e qytetit, ate "Shen Shtjefni" te besimit katolik, si dhe ne kishen qendrore te besimit ortodoks, jane zhvilluar meshat solemne kushtuar Krishtlindjeve. Mesha so

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.326Z

Athine, sulmohet pema e Krishtlindjeve

Pema e Krishtlindjeve ne qender te Athines ruhet nga forca te posacme te policise. Forcat e rendit nderhyne pasi disa protestues nxorren disa plehra dhe vune ne deget e pemes se madhe qese te zeza me mbeturina. Pema eshte vendosur ne sheshin Sintagma, perpara selise se Parlamentit dhe te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.455Z

Letoni dhe Estoni beteja per pemen e Krishtlindjeve

Një betejë jo dhe aq serioze, por shume e ashpër ka nisur midis Estonisë dhe Letonisë – secili vend kërkon të jetë vendlindja e Pemës së Krishtlindjeve. Historianët nuk e kanë përjashtuar mundësinë që Krishtlindjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.459Z

Fushatë për të ndaluar shtatzënitë gjatë Krishtlindjeve

Share Ky poster është pjesë e një fushate që inkurajon gratë që të marrin pilulat e emergjencës pasi të ketë mbaruar sezoni i festave. Ajo është pjesë e një fushatë nga Shërbimi Këshillimor për Shtatzënitë në Britani, që po tenton të reduktojë numrin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.451Z

Ngrihet pema e Krishtlindjeve ne Washington

Pema e krishtlindjeve u ngrit ne ndertesen Kapitol duke i dhene udhe fillimit te atmosferes festive ne Washington. Pas nje udhetimi rreth 4500 km te gjate nga shteti i Wyoming ishte nje vinc ai qe ngriti pemen gjigande 60 m te gjate per tu dekoruar me mijera ornamente te krijuara me dore nga qytetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.543Z

Perurohet pema e Krishtlindjeve ne Vatikan

Një ceremoni u mbajt në sheshin e "Shën Pjetrit" për të përuruar pemën zyrtare të Krishtlindjeve në Vatikan. Pema e këtij viti është një bredh 30 metra i lartë nga Ukraina, i përzgjedhur mes 43 pemëve të t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.392Z

E mbare bota pergatitet per festimin e Krishtlindjeve

Në botë  kane nisur përgatitjet për festimin e Krishtlindjeve. Në shumë shtete  banorët ende nuk kanë përfunduar me blerjet e dhuratave edhe pse kanë mbetur vetëm pak orë nga data 25 dhjetor.  Rradhë të gjata bler&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama