Rezultate te kerkimit per termin: +Kristo +Sotiri

Total: 48
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.459Z

Sotiri del në dritë, 12 mijë xhamafotografikë do dixhitalizohen

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items : 1, direction : "down", auto : { easing : "elastic",

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.354Z

Pistoleta e gjeneralit te Garibaldit ne Durres

Arkitekti i famshem i oborrit mbreteror Kristo Sotiri kishte blere shume vite me pare ne nje dyqan antikuaresh ne Itali armen me te cilen kishte luftuar Xhuzepe Sirtori gjeneral i ushtrise se Garibaldit dhe nga kontribuesit me te forte per bashkimin e Italise ne kufijte e sotem Ne qytetin e Durres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.094Z

Rivitalizimi i sheshit “Iliria” në Durrës, nis puna për heqjen e shatërvanit 85-vjeçar

DURRES- Në kuadër të realizimit të projektit për rivitalizimin e sheshit “Iliria”, bashkia e Durrësit ka nisur nga puna për heqjen e shatërvanit 85-vjeçar. Prishja e shatërvanit, i ndërtuar nga italianet në vitin 1939 u kundërshtua gjatë prezantimit të projektit për kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.530Z

150 vjet fotografi shqiptare

Petrika GROSI Pas pjesëmarrjes së tij në ekspozitën “Lazio ndërmjet Europës dhe Mesdheut”, të çelur para pak kohësh në Romë, Qerim Vrioni, i kthyer në Shqipëri ka prezantuar edhe librin e tij më të ri të titulluar “150 vjet fotografi shqiptare”. Po ç’përmban ky libër, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.186Z

Durres vidhen kapaket e pusetave banoret te shqetesuar

Ne vend te hekurit, do te perdorin plastike. Kështu do të shmangen hajdutët e pusetave. Kapaket e tyre nuk do jene më me gizë. Vetëm përgjatë rrugës "Kristo Sotiri" të lagjes numër 18 ne Durres, janë vjedhur mbi 40 kapakë pu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.091Z

Rivitalizimi i sheshit “Ilira” në Durrës, nis puna për heqjen e shatërvanit 85-vjeçar

DURRES- Në kuadër të realizimit të projektit për rivitalizimin e sheshit “Iliria”, bashkia e Durrësit ka nisur nga puna për heqjen e shatërvanit 85-vjeçar. Prishja e shatërvanit, i ndërtuar nga italianet në vitin 1939 u k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.935Z

7 marsi, festime në Korcë ku u hap "Mësojtorja"

Aktivitete artistike me rastin e 7 marsit në qytetin e Korcës, ku 122 vite më parë u cel shkolla e parë shqipe. "Mësojtorja" ishte e para shkollë fillore shqipe me fizionomi të plotë kombëtare e laike . KORCE- Ka nisur të festohet me aktivitete të shumta dita e mësuesit si një d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama