Rezultate te kerkimit per termin: +Kristo +Sotiri

Total: 48
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.094Z

Rivitalizimi i sheshit “Iliria” në Durrës, nis puna për heqjen e shatërvanit 85-vjeçar

DURRES- Në kuadër të realizimit të projektit për rivitalizimin e sheshit “Iliria”, bashkia e Durrësit ka nisur nga puna për heqjen e shatërvanit 85-vjeçar. Prishja e shatërvanit, i ndërtuar nga italianet në vitin 1939 u kundërshtua gjatë prezantimit të projektit për kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.530Z

150 vjet fotografi shqiptare

Petrika GROSI Pas pjesëmarrjes së tij në ekspozitën “Lazio ndërmjet Europës dhe Mesdheut”, të çelur para pak kohësh në Romë, Qerim Vrioni, i kthyer në Shqipëri ka prezantuar edhe librin e tij më të ri të titulluar “150 vjet fotografi shqiptare”. Po ç’përmban ky libër, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.186Z

Durres vidhen kapaket e pusetave banoret te shqetesuar

Ne vend te hekurit, do te perdorin plastike. Kështu do të shmangen hajdutët e pusetave. Kapaket e tyre nuk do jene më me gizë. Vetëm përgjatë rrugës "Kristo Sotiri" të lagjes numër 18 ne Durres, janë vjedhur mbi 40 kapakë pu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.091Z

Rivitalizimi i sheshit “Ilira” në Durrës, nis puna për heqjen e shatërvanit 85-vjeçar

DURRES- Në kuadër të realizimit të projektit për rivitalizimin e sheshit “Iliria”, bashkia e Durrësit ka nisur nga puna për heqjen e shatërvanit 85-vjeçar. Prishja e shatërvanit, i ndërtuar nga italianet në vitin 1939 u k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.935Z

7 marsi, festime në Korcë ku u hap "Mësojtorja"

Aktivitete artistike me rastin e 7 marsit në qytetin e Korcës, ku 122 vite më parë u cel shkolla e parë shqipe. "Mësojtorja" ishte e para shkollë fillore shqipe me fizionomi të plotë kombëtare e laike . KORCE- Ka nisur të festohet me aktivitete të shumta dita e mësuesit si një d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.955Z

Durrës, vidhen kapakët e pusetave, shqetësim për qytetarët dhe institucionet

Kujdes se mos biesh në pusetë! Kjo është shprehja që përdorin qytetartë dhe shoferët e Durrësit këto kohe vetëm pak ditë nga hapja e sezonit turistik. Vjedhja e kapakëve të pusetave po kthehet në një fenomen shqëtësues jo vetëm për banorët, por edhe për institucionet përkatës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.138Z

Prishja e shatërvanit në Durrës, çështja nesër në Komisionin e Restaurimeve

DURRES-Do të mblidhet nesër komisioni i restaurimeve, i cili si çështje kryesore në rendin e ditës do të ketë shatërvanin në qender të qytetit të Durrësit, një projekt, zbatimi i të cilit nisi në fund të gushtit nga bashkia e qytetit bregdetar. Komisioni parashikohet të mblidhet rr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama