Rezultate te kerkimit per termin: +Kritika

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.857Z

Raporti i DASH, partite shqiptare kritika Shkupit

Raporti vjetor i te drejtave te njeriut i Departamentit amerikan te Shtetit adresonte kritika edhe per qeverine  e Maqedonise. Kritikat i perkasin trajtimit te pakicave, ku pjesa me e madhe lidhen me trajtimin e shqiptareve. Pikerisht kjo gje ka sjelle edhe reagimin e partive shqipt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.624Z

Deputetët e LSI, kritika për buxhetin e ri

Deputetët e LSI-së kanë shfaqur disa kritika për buxhetin e ri të paraqitur nga Ministria e Financave. Përparim Spahiu thotë se është e pakuptimtë rritja e akcizës për prodhimin vendas dhe uljen e atij të huaj. E paqarte rritja e akcizes se prodhimit vendas dhe ulja e atyre te import

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.216Z

Lehman, rekord dhe kritika

Edhe pse mban nje rekord prej 531 minutash pa pësuar gol, Jens Lehman nuk i shpëton dot kritikave dhe diskutimeve. Portieri i kthyer tani në një zevendësues te Arsenali e ruajti të paprekur portën në fitoren 3-0 të Gjermanisë duke e përmirësuar edhe rekordin e tij edhe me disa minuta të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.268Z

Edhe LSI kritika për taksën e biznesit të vogël

Nuk është vetëm Fondi Monetar Ndërkombëtar që ka kritika për heqjen e taksave për biznesin e vogël nga ana e qeverisë. Duket se për këtë veprim ka kritika edhe vetë brenda mazhorancës. Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, ka shprehur kundërshti për vendimin e kryeministrit Rama,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.894Z

Irani, kritika Kanadasë pas mbylljes së ambasadës

Gazeta ShqipIrani ka lëshuar kritika të ashpra ndaj Kanadasë pas vendimit të kësaj të fundit për ndërprerjen e marrëdhënieve diplomatike me të, duke mbyllur ambasadën e saj në Teheran. Kanadaja tha se ky veprim është ndërmarrë për të protestuar kundër asaj që ky vend e sheh si n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.067Z

Mediat maqedonase kritika ndaj Haxhinastos

SHKUP- Mediat maqedonase kanë komentuar vizitën e ministrit të jashtëm shqiptar Edmond Haxhinasto, duke shprehur kritika ndaj qëndrimeve të tij lidhur me zhvillimet dhe incidentet e fundit në Maqedoni. Gazeta më e madhe “Dnevnik” shkruan sot se Tirana zyrtare përmes ministrit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.876Z

Dade e Bumçi kritika Ditmir Bushatit

Tiranë - Deputetët e komisionit të Jashtëm adresuan kritika ndaj ministrit Ditmir Bushati, në lidhje me pjesëmarrjen në OSBE. Shqipëria ka refuzuar drejtimin e një komiteti në organizatën në fjalë, dhe kjo shkaktoi kritika nga deputetët e majtë dhe të djathtë të komisionit. Aktual

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama