Rezultate te kerkimit per termin: +Kritika

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.300Z

Historia e letërsisë dhe kritika letrare

Një histori e letërsisë mund të shkruhet drejt vetëm atëherë kur asaj i paraprin një kritikë letrare sistematike. Pa këtë ndërlidhshmëri, s'mund të ketë rezultate të qëndrueshme dhe të pranuara gjithandej. Në këtë kontekst ajo që mendoj se duhet të shtrohet si temë diskutimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.618Z

Bashota merr shumë kritika

Nga Express më 30 qershor 2011 në ora 20:33 Kryetari i Klinës, Sokol Bashota, ka marrë kritika të shumta nga përfaqësues të shoqërisë civile, të partive politike dhe qytetarë për mospjesëmarrje në debatin e organizuar nga OJQ Koha, të enjten, me temën “Politikat publike komu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.857Z

Raporti i DASH, partite shqiptare kritika Shkupit

Raporti vjetor i te drejtave te njeriut i Departamentit amerikan te Shtetit adresonte kritika edhe per qeverine  e Maqedonise. Kritikat i perkasin trajtimit te pakicave, ku pjesa me e madhe lidhen me trajtimin e shqiptareve. Pikerisht kjo gje ka sjelle edhe reagimin e partive shqipt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.624Z

Deputetët e LSI, kritika për buxhetin e ri

Deputetët e LSI-së kanë shfaqur disa kritika për buxhetin e ri të paraqitur nga Ministria e Financave. Përparim Spahiu thotë se është e pakuptimtë rritja e akcizës për prodhimin vendas dhe uljen e atij të huaj. E paqarte rritja e akcizes se prodhimit vendas dhe ulja e atyre te import

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.216Z

Lehman, rekord dhe kritika

Edhe pse mban nje rekord prej 531 minutash pa pësuar gol, Jens Lehman nuk i shpëton dot kritikave dhe diskutimeve. Portieri i kthyer tani në një zevendësues te Arsenali e ruajti të paprekur portën në fitoren 3-0 të Gjermanisë duke e përmirësuar edhe rekordin e tij edhe me disa minuta të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.268Z

Edhe LSI kritika për taksën e biznesit të vogël

Nuk është vetëm Fondi Monetar Ndërkombëtar që ka kritika për heqjen e taksave për biznesin e vogël nga ana e qeverisë. Duket se për këtë veprim ka kritika edhe vetë brenda mazhorancës. Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, ka shprehur kundërshti për vendimin e kryeministrit Rama,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.894Z

Irani, kritika Kanadasë pas mbylljes së ambasadës

Gazeta ShqipIrani ka lëshuar kritika të ashpra ndaj Kanadasë pas vendimit të kësaj të fundit për ndërprerjen e marrëdhënieve diplomatike me të, duke mbyllur ambasadën e saj në Teheran. Kanadaja tha se ky veprim është ndërmarrë për të protestuar kundër asaj që ky vend e sheh si n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama