Rezultate te kerkimit per termin: +Kriza

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.351Z

Rroftë kriza (!)

Ajo që për pjesën tjetër të botës po projektohet tashmë si një tragjedi e paralajmëruar – kriza e afërt ekonomike në horizont – për Shqipërinë mund të shndërrohet befas në një ngushëllim qetësues. Qeveria, e cila s’është më në gjendje të reklamojë efikasit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.754Z

Kriza prek edhe Kosovën

Kur kishin filluar alarmet për krizën ekonomike globale, zyrtarë të shumtë në Kosovë patën deklaruar se Kosova është imune dhe se nuk do të preket nga kriza. Por a mund ta prekë një vend edhe ashtu në krize, kriza globale dhe sa e thellë mund të bëhet ajo? Njohësit e fu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.231Z

Kriza globale prek Kosoven

Nga Luljeta Krasniqi Eksperte te ceshtjeve ekonomike thone se autoritetet kosovare duhet te marrin masa adekuate per kontrollimin e krizes globale ekonomike, e cila ka filluar te ndihet edhe ne Kosove. Sipas tyre, gjendja ekonomike sociale e qytetareve te Kosoves cdo here e me shume po rendohet nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.354Z

FMN- të luftohet kriza financiare

    Kriza financiare botërore mund të çojë botën drejt luftës. Alarmin e jep Fondi Monetar Ndërkombëtar i cili ka paralajmëruar se rritja e çmimeve po e çon të gjithë botën në krizë financiare. Kjë është shumë e rëndë pasi kriza financiare në bot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.367Z

Kriza greke, e pazgjidhshme

Share “Kriza greke është e pazgjidhshme, pavarësisht përpjekjeve te qeverise vendase”. Kështu e përcakton agjencia e klasifikimit ekonomik, FITCH, situatën ekonomike ne Greqi ne një analize te saj te fundit te krizës se monedhës evropiane. Sipas saj, mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.758Z

Rama: Kriza e PD sdo bëhet kriza e vendit, zgjedhjet do bëhen!

Kryeministri Edi Rama ka komentuar deklaratën e bërë nga kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka, i cili tha se PD nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet për kreun e Bashkisë së Kavajës. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, kreu i qeverisë shprehet i keqardhur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:35.996Z

Kriza Aktuale

Nga Spartak Ngjela "Jetojmë në një moment krize, e cila është shumë e rëndë, sepse kjo krizë ka një rrënjë te trefishtë: krizë në qeverisje; krizë në ekonomi dhe krizë në besimin shoqëror për të ardhmen. Të tria bashkë konvergojnë në një degradim të përditshëm të jet�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama