Rezultate te kerkimit per termin: +Kriza

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.272Z

Gjinushi: Kriza, nga keqqeverisja

Kryetari i PSD-së Skënder Gjinushi në një konferencë në Tiranë Rreth është shprehur se kriza ka ardhur nga keqqeverisja dhe paaftësia e qeverisë. Sipas tij qeveria nuk ka mbajtur asnjë premtim sepse Berisha premtimet i ka butafoike dhe kjo shihet nga i gjithë opinioni si një qeveri e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.692Z

“Shqipëria është prekur nga kriza botërore”

Shumica e lexuesve të agjencisë së lajmeve BalkanWeb i kane thene "Po" pyetjes online në rubrikën e sondazhit te kësaj agjencie: "A po përfshihet Shqipëria nga kriza ekonomike botërore?". Gjithsej deri ditën e sotme kanë votuar 2 328 votues TIRANE-Shqipëria është përfshirë nga k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.974Z

Kriza ekonomike na shendosh

Londer 16 Janar 2011 NOA- Kriza ekonomike i ka rrenjet e saj ne te gjitha aspektet e jetes sone. Ajo ndikon ne jeten tone ne shume fronte sepse jeta jone eshte e lidhur me shume aspekte te shoqerise dhe botes rreth nesh. Nje hulumtim i kryer nga mjeke ne Universitetin e Oksfordit dhe i botuar ne rev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.864Z

Fitorja qe paralajmeron kriza

Ke humbur para - pak ke humbur... Ke humbur nderin - shume ke humbur... Ke humbur guximin, te jesh i bindur me mire te mos kishe lindur ... GETE Vendi ndoshta eshte duke hyre ne krizen me te rende te tranzicionit te tij. Eshte kriza midis pushtetit absolut qe tenton maxhoranca dhe krijimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.416Z

Kriza, rrezik nga Hitleret

Kur bota ishte ne prag te Depresionit te Madh ne vitin 1929, ne Gjermani Adolf Hitler konsiderohej nje figure e vogel dhe qesharake nga nje grup ekstremist i se djathtes. Partia e tij naziste kishte fituar vetem 2.6% te votave ose 12 vende ne Rajhshtag. Por nje vit me pas, me papunesine

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.113Z

BB: Kriza kercenon te varferit

Kriza boterore, e cila po tkurr ritmet e rritjes ekonomike mund te sjelle rritjen e varferise ne Shqiperi. Ne nje raport te fundit Banka Boterore thote se Shqiperia ben pjese ne grupin e vendeve qe jane mesatarisht te rrezikuara nga pasojave negative qe mund te sjelle kriza ne rritjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.529Z

Kriza e re

Rigjallërimi i ekonomisë evropiane po përballet me vështirësi të reja. Disa nga vendet kryesore të BE`së po njoftojnë se rritja e tyre ekonomike është ndalur. Vendet e eurozonës kanë njoftuar se ekonomitë e tyre u rritën vetëm 0,1 për qind gjatë tremujorit të fundit të 2009-ës.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama