Rezultate te kerkimit per termin: +Kroaci

Total: 6549
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.836Z

Kroaci, sot zgjedhjet presidenciale

ZAGREB- Në Kroaci po zhvillohen zgjedhjet presidenciale ku ne gare jane gjithsej 12 kandidatë. Anketat e opinionit tregojnë se do të ketë një raund të dytë votimesh më 10 janar për të caktuar fituesin. Sipas të njëjtave burime, Ivo Josipoviç, nga opozita socialdemokrate e ka siguruar v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.012Z

Kroaci ekspozite me veze Pashke

0 p styletext-align justifyDisa artiste kroate kane hapur nje ekspozite te vecante ne vigjilje te festes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.738Z

Presidenti Topi niset nesër në Kroaci, takon Mesic

Gjatë qëndrimit në Kroaci, Presidenti i Republikës do të pritet dhe do të zhvillojë bisedime me autoritetet më të larta kroate.Topi do të zhvillojnë një takim dhe me komunitetin shqiptar që punon dhe jeton në Kroaci. TIRANE-  Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.470Z

Atentatori i Papes, strehe ne Kroaci

Pas refuzimit qe i kane bere Spanja dhe Italia, atentatori i Papa Gjon Palit te dyte, ka kerkuar azil politik ne Kroaci. Mediat vendase kane publikuar letren e Mehmet Ali Agca, drejtuar autoriteteve, ne te cilen shkruan se ai ndjehet tani nje katolik i devotshem dhe se kerkon te qendroje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.818Z

Kroaci, urrejtje e përgjithshme ndaj Serbisë

Qëkur ka filluar kampionati botëror i hendbollit për meshkuj në Kroaci, në Zagreb dhe në qytete të tjera të vendit, nuk ka ditë që të mos ndodhë ndonjë incident me karakter të theksuar antiserb, që tregon se urrejtja kundër serbëve në këtë vend, që dikur ka qenë republikë e Ju

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.274Z

Bie paga mesatare në Kroaci

Nga Express më 26 prill 2011 në ora 16:00 Sipas të dhënave paraprake të fondit shtetëror për statistika, paga mesatare mujore neto në Kroaci në shkurt ka qenë 712 euro. Kjo paraqet një rënie prej 1.9 për qind në krahasim me muajin janar dhe kjo nënkupton se në Kroaci për të tre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.720Z

Ismail Morina kërkon azil politik në Kroaci

Darko Butigan, avokat i Morinës, ka konfirmuar për BIRN se Ismail Morina ka aplikuar për azil politik në Kroaci, për të shmangur ekstradimin në Serbi. Unë mund të konfirmoj se ai aplikoi për azil politik në Kroaci, sepse ai mendon se nuk do të ketë një gjykim të drejtë në Serbi, tha

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama