Rezultate te kerkimit per termin: +Kroacia

Total: 8317
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.336Z

Kroacia ploteson kushtet

Kroacia ndërmori një hap të rëndësishëm drejt Bashkimit Europian, duke mbyllur tre kapituj të negociatave të anëtarësimit. Në Bruksel përfunduan bisedimet për cështje si drejtesia, siguria, mbrojtja dhe mjedisi, duke e çuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.418Z

Kroacia me presidente femer

brbrPer here te pare Kroacia do te drejtohet nga nje presidente femer Kandidatja e opozites Kolinda Grabar-Kitarovic arriti te fitoje ne balotazh perballe rivalit Ivo Josipovic ndonese me nje rezultat te ngushte 46-vjecarja siguroi 505 perqind te votave perkundrejt kundershtarit te saj qe mori 495

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.389Z

Surpriza, Kroacia pranë çerekfinaleve

"Bravo Kroacia, është e patolerueshme arroganca gjermane". Ky ishte mesazhi që kishte lënë një tifoz italian në forumin e gazetës më të madhe italiane "Corriere dello Sport". Kroacia dhuroi surprizën më të madhe në Grupin B. Formacioni i Slaven Bilic, pasi mundi Austrinë (1-0) në n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.231Z

Kroacia mund Turqine

brbrKroacia e nis ne menyre perfekte kampionatin europian Skuadra e trajnerit Cacic mundi 1 me 0 ne takimin e pare te grupit D Turqine ne nje ndeshje te luftuar fort ne fushen e lojes por me kroatet me mire ne loje Cilesia teknike e lojtareve ne mesfushe dhe sulm beri diferencen ne kete takim kur K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.757Z

Kroacia shet ishujt Brione

Në tentim dëshpërues që të arrihet deri te paratë e gatshme, Kroacia ka vendosur të nxjerrë në shitje ishujt Brione me çmim prej 2,5 miliardë euro, shkruan gazeta britanike "Indepedent". Gazeta shkruan se kjo "Polinezi adriaktike" ka qenë vend pushimi i preferua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.228Z

Kroacia hyn ne BE

Kroacia firmosi traktatin e anëtarësimit në Bashkimin Europian. Akti i firmosjes u bë nga Presidenti Ivo Josipovic dhe kryeministrja Jadranka Kosor, ndërkohë që ceremonia vijoi sipas radhes alfabetike me nënshkrimin e traktatit nga 27 shefat e shteteve d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.161Z

Reuters: Në NATO vetëm Kroacia

• Në Samitin e ardhshëm të NATO-s në Bukuresht, mund të marrë ftesën për anëtarësim vetëm Kroacia, ndërsa Shqipëria dhe Maqedonia mund të refuzohen.Lajmi bëhet i ditur nga agjencia "Reuters", që citon diplomatë të NATO-s. Njoftohet se ministrat e Jashtëm të N

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama