Rezultate te kerkimit per termin: +Kroacia

Total: 8317
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.757Z

Kroacia shet ishujt Brione

Në tentim dëshpërues që të arrihet deri te paratë e gatshme, Kroacia ka vendosur të nxjerrë në shitje ishujt Brione me çmim prej 2,5 miliardë euro, shkruan gazeta britanike "Indepedent". Gazeta shkruan se kjo "Polinezi adriaktike" ka qenë vend pushimi i preferua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.228Z

Kroacia hyn ne BE

Kroacia firmosi traktatin e anëtarësimit në Bashkimin Europian. Akti i firmosjes u bë nga Presidenti Ivo Josipovic dhe kryeministrja Jadranka Kosor, ndërkohë që ceremonia vijoi sipas radhes alfabetike me nënshkrimin e traktatit nga 27 shefat e shteteve d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.161Z

Reuters: Në NATO vetëm Kroacia

• Në Samitin e ardhshëm të NATO-s në Bukuresht, mund të marrë ftesën për anëtarësim vetëm Kroacia, ndërsa Shqipëria dhe Maqedonia mund të refuzohen.Lajmi bëhet i ditur nga agjencia "Reuters", që citon diplomatë të NATO-s. Njoftohet se ministrat e Jashtëm të N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.357Z

Kroacia trondit Gjermaninë

Gjermania ashtu si edhe në çerekfinalet e Kupës së Botës në 1998 është detyruar të dorëzohet përballë një Kroacie perfekte dhe spektakolare. Gjermania ashtu si edhe në çerekfinalet e Kupës së Botës në 1998 është detyruar të dorëzohet përballë një Kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:32.326Z

Kroacia e NATO-s

  Prej 3 prillit 2008, kur të dy vendet morën në Bukuresht ftesën për anëtarësim në NATO, Kroacia dhe Shqipëria duken si vëllezër siamezë. Të paktën kështu thoshte dje ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, kur takoi homologun kroat Jandrokoviç. Sipas njoftimit: “M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.386Z

Kroacia do të bllokojë Serbinë

Ministri i Punëve të Jashtme i Kroacisë Miro Kovaç ka kërkuar nga autoritetet serbe që të largohen nga retorika e Milosheviçit. Ai ka shtuar se Kroacia nuk do të lejojë që Serbia ti mbyllë kapitujt 23 e 24 me Ligjin për juridiksionin e përgjithshëm. Në pyetjen nëse Kroacia do të le

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.969Z

Kroacia, perpjekje per BE-ne

Ministri i Jashtem kroat, Gordan Jandrokovic, siguroi dje se vendi i tij do te beje cfaredo qe te jete e nevojshme per te permbushur kriteret e anetaresimit ne Bashkimin Evropian. Jandrokovic tha ne Bruksel se qeveria e Zagrebit do t'i permbahet afatit te qershorit per reformat e gjyqesorit dhe per

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama