Rezultate te kerkimit per termin: +Kroacis

Total: 1768
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.280Z

BE gati sanksionet kundër Kroacisë

BRUKSEL - Bashkimi Evropian po shqyrton mundësinë e vendosjes së sanksioneve financiare kundër anëtarit të saj më të ri, Kroacisë për shkak të ligjit për ekstradim. Komisioni Evropian ka thënë se rregullisht ka kërkuar nga qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.279Z

Shkodër,transportonte 40 kg kanabisdrejt Kroacisë, pranga 50-vjeçarit

SHKODER- Rreth 40 kilogramë kanabis sativa janë sekuestruar në pikën kufitare të Muriqanit pasditen e së mërkures, ndërsa në prangat e policisë ka rënë 50-vjeçari Nexhat Haziri nga Kosova me banim në Kroaci. Lënda narkotike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.856Z

Lirohet nga burgu ish-Kryeministri i Kroacisë Ivo Sanader

Ish-Kryeministri i Kroacisë Ivo Sanader, është liruar sot nga burgu i Remetinec i Zagrebit. Sanader ishte dënuar më 2012 nga një gjykatë kroate për shkak të përfshirjes në korrupsion. Sanader ishte dënuar në vitin 2010 nga autoritetet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.925Z

Mustafa vlerëson mbështetjen e Kroacisë për Kosovën

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim lamtumirës ambasadorin e deritashëm të Kroacisë në Kosovë, Zoran Vodopija. Kryeministri Mustafa e falënderoi ambasadorin Vodopija për kontributin e tij personal dhe të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.590Z

Ambasadorja e Kroacisë kërkon të arrihet stabiliteti politik në vend

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri priti sot në takim njoftues Ambasadoren e re të Kroacisë në Republikën e Kosovës, Marija Kapitanovic, e cila ishte e shoqëruar nga Sekretari i parë në Ambasadën e Kroacisë, Mladen Glavina. Në takim u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.413Z

Kosova të ndjekë shembullin e Kroacisë kundër korrupsionit

Profesori i Universitetit të Drejtësisë por edhe atij të arteve Ivo Josipoviq ka folur për miqtë e tij kosovarë, raportet me shqiptarët që jetojnë në Kroaci dhe kontributin e tyre dhënë për shtetin kroat si gjatë luftës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.925Z

Demarkacioni i Kroacisë dhe Bosnjës, i pa ratifikuar që 16 vjet

Demarkacioni i Kosovës me Malin e Zi është shndërruar në “mollë sherri” ndërmjet opozitës dhe qeverisë. E para pohon se duhet tërhequr nënshkrimet, duke pretenduar se kemi humbur tokë, kurse e dyta mohon pretendimet e tyre dhe k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama