Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministri +Berisha

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.480Z

'> Kryeministri Berisha sëmurë

Konfirmohet zyrtarisht arsyeja e mungesës se kryeministrit Berisha ditët e fundit ne publik. Sipas zëdhënëses se re te kreut te qeverise, Erla Mehilli, Berisha prej dy ditësh vuan nga një gjendje gripale me çrregullime digjestive. Ne këtë njoftim zyrtar, behet i ditur fakti se, gjendja sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.245Z

Kryeministri Berisha viziton Kosovën

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, viziton sot Kosovën. Në rrugët e Prishtinës shihen billborde dhe fotografi të kryeministrit Berisha, me mbishkrimin "Mirëserdhe Sali Berisha". Gjatë vizitës së tij, kreu i qeverisë shqiptare do të pritet nga liderët institucional të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.174Z

Kryeministri Berisha takon presidentin Sejdiu

Kryeministri Berisha ka pritur sot në një takim Presidentin e Kosovës, Fatmir Sejdiu. Në fjalën e tij Kryeninistri Berisha u shpreh se ndjek me kënaqësi ecurinë e mirë të Kosovës, duke vlerësuar se pavarësia ka prodhuar paqe dhe stabilitet. Kryeministri Berisha dhe Presidenti Sejdiu shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.242Z

Kryeministri Berisha nesër në Kosovë

Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha zhvillon duke nisur nga dita e martë një vizitë dy ditore në Kosovë dhe në rrugët e Prishtinës shihen billborde dhe fotografi të shefit të qeverisë shqiptare. Zëdhënësat qeveritarë kosovarë, në njoftimet mbi vizitën e kanë quajtur Berishë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.486Z

Kryeministri Berisha takohet Kryeministrin eÇekisë Paroubek

Kryeministri Sali Berisha është pritur, të hënën paradite, nga Kryeministri iÇekisë, Jiri Paroubeck. Kryeministri çek i ka uruar mirëseardhjen Kryeministrit Berisha, duke shprehur kënaqësinë e tij për këtë vizitë. Ai ka deklaruar seÇekia është pro zgjerimit të Bashkimit Europian

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.954Z

Kryeministri Berisha mbledh sot qeverinë

Kryeministri Berisha, një ditë pasi dha dorëheqjen nga çdo funksion drejtues në Partinë Demokratike do të shfaqet sot para mediave në mbledhjen e qeverisë.  Sipas një njoftimi të zyrës për mediat në kryeministri mbledhja e Këshillit të Ministrave do të zhvillohet në orën 11.00. B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.364Z

Kryeministri Berisha takim me Presidentin Obama

Kryeministri Sali Berisha mori pjesë në pritjen e dhënë nga Presidenti amerikan Barack Obama për të gjithë krerët e shteteve dhe të qeverive, të cilët marrin pjesë në sesionin e 64-t të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.Gjatë kësaj pritje, Kryeministri Berisha pati rastin të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama