Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministri +Fico

Total: 125
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.505Z

Fico: Shqipëria e meritonte statusin në Dhjetor. Rama: Kufijtë e Europës i vendosin vlerat

Shqipëria mund të mësojë shumë nga eksperienca dhe rruga që ka ndjekur Sllovakia për anëtarësim në Bashkimin Europian. Dhe po citoj komisionerin Olli Rehn në fjalën e mbajtur në zgjerimin e BE-së në vitin 2004: Gjeografia vendos kornizën, por pa asnjë dyshim janë vlerat që vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.265Z

Rauf Fico, si u mohua kryediplomati që pajtoi Zogun me Ataturkun

Rauf Fico Zbulohen fakte të reja nga politikani dhe diplomati shqiptar. Si u bë ministër në 3 shtete. Historia që nga shpallja e Pavarësisë në Vlorë e deri te ndikimi kundër eksodeve e gjenocideve. Fico shfrytëzonte çdo mundësi ligjore për t’u ardhur në ndihmë shqiptarëve në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.500Z

Nishani-Fico: Intensifikim dialogut politik dhe komunikimit dypalësh

TIRANE - Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në një takim Kryeministrin e Sllovakisë, Robert Fico dhe delegacionin që e shoqëron. Presidenti Nishani i vlerësoi marrëdhëniet midis Shqipërisë dhe Sllovakisë si shumë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.840Z

Sllovaki Fico fiton 84 nga 150 vende ne parlament

Socialdemokratët e partisë së ish-kryeministrit, Robert Fico, fitojnë zgjedhjet e parakohshme në Slovaki. Sipas “exit poll” ajo ka marrë 84 vende në parlament nga 150 gjithsej. Fico, partia e të cilit mbështet taksat më të larta p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.368Z

Fico: Kosova, vështirë të përafrohet me BE-në

TIRANE- Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, ka thënë se pas anëtarësimit të Kroacisë në Bashkimin Evropian, janë edhe disa vende të gatshme për anëtarësim, porse në mesin e tyre nuk bën pjesë Kosova. “Nëse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.498Z

Statusi, Kryeministri i Sllovakisë: Ofrojmë përvojë e mbështetje për Shqipërinë

TIRANE – Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico shprehet i vendosur të mbështesë vendin tonë në rrugëtimin drejt Bashkimit Europian. Në një konferencë të përbashkët me homologun Edi Rama në Tiranë, kryeministri Robert Fico theksoi se Sllovakia e ka mbështetur në dhjetor Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.497Z

Kryeministri Rama takim me kryeministrin e Sllovakise

Transmetuar me 24012014 - 1808 Kryeministri Edi Rama PUBLICITET Tirane 24 janar 2014 NOAal- Kryeministri i Sllovakise Robert Fico po zhvillon nje vizite zyrtare ne Tiranebr br Ai eshte pritur ne nje ceremoni shteterore nga Kryeminis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama