Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministri +Fico

Total: 125
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.497Z

Rama: Shpresojmë që Sllovakia ta njohë Kosovën. Fico: Nuk shohim arsye

TIRANE - Kryeministri Edi Rama e shfrytëzoi vizitën e homologut të tij sllovak në Tiranë, për të kërkuar bashkëpunimin e Sllovakisë edhe në njohjen e pavarësisë së Kosovës. Në konferencën e përbashkët për shtyp, pas takimit të zhvilluar në Kryeministri, Rama falënderoi homolog

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.430Z

Kryeministri Berisha merr mesazh urimi nga Kryeministri i Sllovakisë Robert Fico, me rastin e rizgjedhjes së tij në këtë detyrë  

Kryeministri Berisha ka marrë një mesazh urimi nga Kryeministri i Republikës së Sllovakisë, z. Robert Fico, me rastin e riemërimit të tij në postin e Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë. Në këtë mesazh, Kryeministri sllovak Fico shkruan: “Më lejoni t’Ju dërgoj u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.681Z

Robert Fico, kryeministri i ri i Sllovakisë

Lajmi bëhet i ditur nga një gazetar i cituar nga “AFP”-ja, sipas të cilit, Presidenti i Sllovakisë, Ivan Gasparoviç, emëroi sot kryeministrin e ri.Socialdemokrati Fico, një ish-komunist, 47 vjeç, kishte mbajtur më parë këtë post gjatë periudhës 2006-2010.Për herë të parë, që n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.503Z

Rama kerkon njohjen e Kosoves nga Sllovakia Fico Nuk kemi arsye

Kryeministri Edi Rama priti kryeministrin e Sllovakisë Robert Fico, i pari kryeministër sllovak që viziton Shqipërinë. Në konferencën e përbshkët për shtyp Rama e quajti Sllovakinë shembull nga e cila mund të mësojë jo vetëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.374Z

Fico: Nuk ka presion ndaj Sllovakisë për ta njohur Kosovën

Kryeministri sllovak, Robert Fico, thotë se nuk kërkohet nga shteti i tij që ta njohë Kosovën. Sipas tij, rajoni i Ballkanit është afër integrimit në BE, përveç Kosovës.   Sllovakia nuk është duke u përballë me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.505Z

Fico: Shqipëria e meritonte statusin në Dhjetor. Rama: Kufijtë e Europës i vendosin vlerat

Shqipëria mund të mësojë shumë nga eksperienca dhe rruga që ka ndjekur Sllovakia për anëtarësim në Bashkimin Europian. Dhe po citoj komisionerin Olli Rehn në fjalën e mbajtur në zgjerimin e BE-së në vitin 2004: Gjeografia vendos kornizën, por pa asnjë dyshim janë vlerat që vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.265Z

Rauf Fico, si u mohua kryediplomati që pajtoi Zogun me Ataturkun

Rauf Fico Zbulohen fakte të reja nga politikani dhe diplomati shqiptar. Si u bë ministër në 3 shtete. Historia që nga shpallja e Pavarësisë në Vlorë e deri te ndikimi kundër eksodeve e gjenocideve. Fico shfrytëzonte çdo mundësi ligjore për t’u ardhur në ndihmë shqiptarëve në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama