Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministri +Hoti

Total: 712
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.679Z

Negociatat në Bruksel/ Hoti: Sot nis draftimi i marrëveshjes për njohje reciproke me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tha se sot në Bruksel ka nisur draftimi i marrëveshjes për njohje reciproke me Serbinë. Përmes një postimi në Facebook, Hoti tha se dialogu nuk ka alternativë, porse dialogu teknik ka përfunduar. Qasja refuzuese ndaj dialogut dhe ndaj miqve tanë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.349Z

Situata në Kosovë, pas kthimit nga Brukseli, kryeministri paralajmëron sot

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të mbajë sot konferencë për media në ora 11:00, në objektin e Qeverisë, raporton Express. Përmes një njoftimi drejtuar mediave, Zyra e Kryeministrit ka bërë me dije se kjo konferencë vjen pas vizitës së tij në Bruksel. Kryeministri Avdullah H

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.814Z

Hoti mban konferencë lidhur me Draftstrategjinë për zhvillim

Ministri i Financave, Avdullah Hoti të shtunën duke filluar nga ora 10:30 do të mbajë një konferencë për media me ç'rast do të flas lidhur Strategjinë Kombëtare për Zhvillim 2016-2021. Qeveria e Republikës së Kosovës një ditë më parë ka miratuar këtë draftstrategji për të cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.567Z

Hoti: Asgjë e re, Qosja gjithmonë është tmerruar, duke filluar nga Rugova

Ndaj deklaratës së akademikut Rexhep Qosja, ka reaguar ministri i Financave nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti. Postimin në profilin e tij në Facebook, mund ta lexoni më poshtë. “Rexhep Qosja qenka tmerruar shumë herë sot. Në fakt, ai gji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.516Z

Hoti: Rahoveci turpërohet me Qeverinë që e udhëheq

 Nënkryetari i Prishtinës dhe anëtari i Kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti, i është kundërpërgjigjur deklaratës së bërë dje nga kryeministri Hashim Thaçi, se Kosova krenohet me Rahovecin. Hoti në profilin e tij n&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.758Z

Hoti: LDK-ja t’i harron votat në Has

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) në Has është shprehur e revoltuar me qëndrimin e LDK-së, rreth formimit të komunave në Has. Kryetari i Degës së PDK-së në Rogovë, Ramadan Hoti tha se populli i Hasit e në veçanti anë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.745Z

Kryeministri takohet me Thaçin

Bledar HotiBerisha premton të drejtën e votës për emigrantët, por sjep afate Kryeministri Sali Berisha, gjatë një takimi që zhvilloi dje me një përfaqësi emigrantësh shqiptarë që jetojnë në Greqi, deklaroi se qeveria që ai drejtonte ishte e hapur për tu dhënë mundësinë emigrant

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama