Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministri +Italian +Enrico

Total: 194
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.238Z

Itali Enrico Letta asnje rezultat diten e pare per qeverine e re

Ne fund te dites se pare te konsultimeve Kryeministri i mandatuar italian Enrico Letta nuk ka arritur asnje rezultat. Ai deklaroi se diten e premte do ja kushtoje reflektimit per te vleresuar a ekzistojne kushtet per te pranuar formimin e qeverise dhe per t’u prezantuar ne Parlament per votbes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.280Z

Rama nesër në Itali, takon kryeministrin Enrico Letta

TIRANE – Kryeministri i zgjedhur Edi Rama do të zhvillojë të enjten një vizitë në Romë, ku pritet të takojë kryeministrin italian Enrico Letta dhe ministren e punëve të jashtme, Emma Bonino. Agjencia italiane e lajmeve “Ansa” b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.012Z

Enrico Letta vizitë në Athinë: Iqëndrojmë në krah shtetit helen

Të tjera rreth shkrimit VD/U diskutua për përfitimet nga TAP Greqi - Greqia po del nga kriza dhe Italia do të qëndrojnë në krah të saj edhe pse vendit helen i duhet akoma të përmbushë reformat e saj, ka thënë kryeministri italian Enrico Letta në Athinë pas një takimi me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.077Z

Itali, kalohet kriza, votëbesohet qeveria e Enrico Lettës

ITALI-Qeveria e kryeministrit Enrico Letta fitoi votëbesimin në Senat. Qeveria e kryeministrit Letta morri 235 vota pro, 70 kundër, dhe 1 abstenim . Surprizë ishin votat pro të Partisë së Berluskonit (PDL). Kryeministri italian, Enriko Letta ka foli para senatit it

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.731Z

Berisha telegram ngushellimi homologut italian Letta

Kryeministri Berisha i dërgoi një telegram ngushëllimi homologut italian Enrico Letta, për humbjet e jetëve njerëzore në aksidentin tragjik të ndodhur pak ditë më parë në afërsi të qytetit të Avellinos. Ai i përshkruan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.913Z

Kryeministri italian në Greqi, për krizën dhe gazsjellësin TAP

Kryeministri italian Enrico Leta takoi sot homologun grek Antonis Samaras, në kuadër të një vizite 2 ditore që po zhvillon në Athinë. Leta e Samaras kanë biseduar së bashku për krizën në eurozonë, për gazsjellësin TAP si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.115Z

Enrico Letta tur në Evropë, takime me krerët e shteteve të BE-së

Gjermani- Pas formimit të qeverisë kryeministri italian Enrico Letta ka nisur një tur në shtete anëtare të Bashkimit Evropian. Ai është nisur fillimisht drejt Berlinit ku u takua me kancelaren Angela Merkel, ndërsa më pas takimet kanë vijuar me shefin e KE-së, Jose Manuel Barroso dhe pre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama