Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministri +Italian +Enrico

Total: 194
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.065Z

Itali, Enrico Letta merr votëbesimin e Senatit

ITALI - Kryeministri i ri Enrico Letta mori votëbesimin edhe në Senat pas marrjes aprovimit ditën e djeshme në Dhomën e Deputetëve në parlamentin Italian pasi paraqiti programin e tij qeveritar. Programi i qeverisë së Enrico Letta-s mbështetet në disa reforma kyçe ekonomiko-sociale dhe i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.651Z

Itali, Berlusconi mohon zërat se do rrëzojë qeverinë Enrico Letta

Ish-kryeministri italian dhe udhëheqësi i Partisë së Qëndrës së djathtë, Silvio Berlusconi, ka mohuar zërat se ai po planifikon të rrëzojë qeverinë e koalicionit të Enrico Letta. Ndërsa firmosi një referendum  për reformat  e Drejtësisë, ai u tha gazetarëve se ai nuk do të  s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.428Z

Rama vizitë zyrtare në Itali, takim me kryeministrin Enrico Letta

Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë të enjten drejt Italisë për një vizitë pune dhe pasdite do te pritet nga kryeministri italian Enrico Letta. Lajmin e bejne me dije mediat italiane, duke iu referuar nje komunikate shtypi nga qeveria. Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, i shoqëruar nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.446Z

Kryeministri italian jep dorëheqjen

Leta rrëzohet nga sekretari i partisë së vet, Matteo Renzi, i cili mund të bëhet kryeministër Kryeministri i Italisë, Enriko Leta (Enrico Letta) njoftoi se do të japë dorëheqjen sot, pasi mbrëmë sekretari i ri i Partisë Demokratike italiane tërhoqi besimin për qeverinë e tij, duke e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.847Z

Kryeministri italian drejt SHBA-së për një takim me presidentin Obama

ROMË - Kryeministri italian, Enrico Letta u nis mëngjesin e sotëm nga Roma drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku do të pritet në Shtëpinë e Bardhë nga presidenti amerikan, Barack Obama, njoftuan burime vendase. ''Kryeministri Enrico Letta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.188Z

Itali, Enrico Letta drejt dorëheqjesPartia e tij nuk i jep votëbesimin

ROME- Kryeministri italian Enrico Letta, do të japë dorëheqjen ditën e premte datë 14 shkurt. Kjo është ajo çka është deklaruar nga vetë ai, pas votimit të bërë në mbledhjen e kryesisë së Partisë Demokratike pasditen e të enjtes. Përfaqësuesit e kësaj partie, aprovuan me 136 vo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.436Z

Enrico Letta merr votebesimin ne parlament me 370 vota pro

Enrico Letta, kryeministri aktual i Italise, arriti te marre votebesimin e kerkuar ne parlament. 370 vota pro, 212 kunder dhe 2 abstenime ishin votat e parlamentit italian ne favor te qeverise Letta. Letta ka premtuar gjate dites para parlamentit dhe elektoratit mbeshtetes se do të luftojë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama