Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministri +Italian +Enrico

Total: 194
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.446Z

Kryeministri italian jep dorëheqjen

Leta rrëzohet nga sekretari i partisë së vet, Matteo Renzi, i cili mund të bëhet kryeministër Kryeministri i Italisë, Enriko Leta (Enrico Letta) njoftoi se do të japë dorëheqjen sot, pasi mbrëmë sekretari i ri i Partisë Demokratike italiane tërhoqi besimin për qeverinë e tij, duke e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.847Z

Kryeministri italian drejt SHBA-së për një takim me presidentin Obama

ROMË - Kryeministri italian, Enrico Letta u nis mëngjesin e sotëm nga Roma drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku do të pritet në Shtëpinë e Bardhë nga presidenti amerikan, Barack Obama, njoftuan burime vendase. ''Kryeministri Enrico Letta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.188Z

Itali, Enrico Letta drejt dorëheqjesPartia e tij nuk i jep votëbesimin

ROME- Kryeministri italian Enrico Letta, do të japë dorëheqjen ditën e premte datë 14 shkurt. Kjo është ajo çka është deklaruar nga vetë ai, pas votimit të bërë në mbledhjen e kryesisë së Partisë Demokratike pasditen e të enjtes. Përfaqësuesit e kësaj partie, aprovuan me 136 vo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.436Z

Enrico Letta merr votebesimin ne parlament me 370 vota pro

Enrico Letta, kryeministri aktual i Italise, arriti te marre votebesimin e kerkuar ne parlament. 370 vota pro, 212 kunder dhe 2 abstenime ishin votat e parlamentit italian ne favor te qeverise Letta. Letta ka premtuar gjate dites para parlamentit dhe elektoratit mbeshtetes se do të luftojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.238Z

Itali Enrico Letta asnje rezultat diten e pare per qeverine e re

Ne fund te dites se pare te konsultimeve Kryeministri i mandatuar italian Enrico Letta nuk ka arritur asnje rezultat. Ai deklaroi se diten e premte do ja kushtoje reflektimit per te vleresuar a ekzistojne kushtet per te pranuar formimin e qeverise dhe per t’u prezantuar ne Parlament per votbes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.280Z

Rama nesër në Itali, takon kryeministrin Enrico Letta

TIRANE – Kryeministri i zgjedhur Edi Rama do të zhvillojë të enjten një vizitë në Romë, ku pritet të takojë kryeministrin italian Enrico Letta dhe ministren e punëve të jashtme, Emma Bonino. Agjencia italiane e lajmeve “Ansa” b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.012Z

Enrico Letta vizitë në Athinë: Iqëndrojmë në krah shtetit helen

Të tjera rreth shkrimit VD/U diskutua për përfitimet nga TAP Greqi - Greqia po del nga kriza dhe Italia do të qëndrojnë në krah të saj edhe pse vendit helen i duhet akoma të përmbushë reformat e saj, ka thënë kryeministri italian Enrico Letta në Athinë pas një takimi me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama