Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministri +Italian +Enrico

Total: 194
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.188Z

Itali, Enrico Letta drejt dorëheqjesPartia e tij nuk i jep votëbesimin

ROME- Kryeministri italian Enrico Letta, do të japë dorëheqjen ditën e premte datë 14 shkurt. Kjo është ajo çka është deklaruar nga vetë ai, pas votimit të bërë në mbledhjen e kryesisë së Partisë Demokratike pasditen e të enjtes. Përfaqësuesit e kësaj partie, aprovuan me 136 vo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.436Z

Enrico Letta merr votebesimin ne parlament me 370 vota pro

Enrico Letta, kryeministri aktual i Italise, arriti te marre votebesimin e kerkuar ne parlament. 370 vota pro, 212 kunder dhe 2 abstenime ishin votat e parlamentit italian ne favor te qeverise Letta. Letta ka premtuar gjate dites para parlamentit dhe elektoratit mbeshtetes se do të luftojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.238Z

Itali Enrico Letta asnje rezultat diten e pare per qeverine e re

Ne fund te dites se pare te konsultimeve Kryeministri i mandatuar italian Enrico Letta nuk ka arritur asnje rezultat. Ai deklaroi se diten e premte do ja kushtoje reflektimit per te vleresuar a ekzistojne kushtet per te pranuar formimin e qeverise dhe per t’u prezantuar ne Parlament per votbes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.280Z

Rama nesër në Itali, takon kryeministrin Enrico Letta

TIRANE – Kryeministri i zgjedhur Edi Rama do të zhvillojë të enjten një vizitë në Romë, ku pritet të takojë kryeministrin italian Enrico Letta dhe ministren e punëve të jashtme, Emma Bonino. Agjencia italiane e lajmeve “Ansa” b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.012Z

Enrico Letta vizitë në Athinë: Iqëndrojmë në krah shtetit helen

Të tjera rreth shkrimit VD/U diskutua për përfitimet nga TAP Greqi - Greqia po del nga kriza dhe Italia do të qëndrojnë në krah të saj edhe pse vendit helen i duhet akoma të përmbushë reformat e saj, ka thënë kryeministri italian Enrico Letta në Athinë pas një takimi me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.077Z

Itali, kalohet kriza, votëbesohet qeveria e Enrico Lettës

ITALI-Qeveria e kryeministrit Enrico Letta fitoi votëbesimin në Senat. Qeveria e kryeministrit Letta morri 235 vota pro, 70 kundër, dhe 1 abstenim . Surprizë ishin votat pro të Partisë së Berluskonit (PDL). Kryeministri italian, Enriko Letta ka foli para senatit it

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.731Z

Berisha telegram ngushellimi homologut italian Letta

Kryeministri Berisha i dërgoi një telegram ngushëllimi homologut italian Enrico Letta, për humbjet e jetëve njerëzore në aksidentin tragjik të ndodhur pak ditë më parë në afërsi të qytetit të Avellinos. Ai i përshkruan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama