Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministria

Total: 2760
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.160Z

Kryeministria: Kryeprokurori falenderoi Berishën për mbështetjen ndaj institucioneve

Share Edhe pse kryeprokurori britanik, Keir Starmer, u shpreh i shqetësuar për sulmet ndaj institucioneve të pavarura, me në krye prokurorinë, gjatë një konference shtypi, Kryeministria shprehet se ai ka falenderuar Berishën për mbështetjen që u ka dhënë instituc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.070Z

Dëmet te Kryeministria, prokuroria nis hetimet për shkatërrim prone

Prokuroria ne Tiranës ka nisur hetimet pas ngjarjeve të shënuara gjatë protestës së sotme të opozitës para Kryeministrisë, në drejtim të së cilës janë hedhur gurë, vezë, tymuese dhe sende të tjera të forta që shkaktuan dëme të konsiderueshme në selinë qeveritare. Ekspertë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.511Z

Më 8 dhjetor, Rama bashkëbisedim live nga kryeministria

Më datë 8 dhjetor, në Ditën e Rinisë, Kryeministri Edi Rama fton qytetarët për një bashkëbisedim të hapur me ta live nga kryeministria në Sallën e Hartave, ora 17:30. Përmes nj postimi në rrjetin social Facebook, Rama shkruan se në 8 dhjetor do të jenë në shoqërinë e një grupi n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.622Z

Franca/ Kryeministria: Ikën vetëm dy ministra me paret e veta

Kryeministria ka reaguar pas deklaratës së Partisë Demokratike për shpenzimet e ministrave që kanë udhëtuar drejt Francës për të ndjekur Kampionatin Europian. Në një reagim në faqen e Qeverisë 'Transparenca.al', thuhet se aktualisht janë dy ministra që kanë marrë leje për të shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.742Z

Kryeministria: Në arbitrazh OSHEE nuk përmend Metën si përfitues

TIRANË, 3 Shtator/ATSH/.- Pas publikimit të sotëm të një artikulli në portalin reporter.al, Drejtoria e Komunikimit pranë Qeverisë shqiptare, sqaron se në datën 27 gusht 2015, rrjeti investigativ BIRN ka kërkuar një koment të Kryeministrit të Republikës lidhur me disa pretendime, të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.332Z

FOTOT/ Tahiri: Çadrat te kryeministria do lejohen, ne nuk vrasim protestues

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri lajmëroi se protestuesit do të lejojnë që të ngrenë çadrat përpara kryeministrisë. Protestuesit do të lejohen që të ngrenë çadrat përpara kryeministrisë, vetëm pa prishur rendin dhe qetësinë. Ne nuk vrasim njerëz, tha ai. Policia fillimis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.534Z

Pese gardistet Kasaj doli nemesnate nga kryeministria

TIRANE- Pese efektiva te Gardes se Republikes gjate marjes ne pyetje rreth kater vrasjeve e shtate plagosjeve ne protesten e 21 janarit mes te tjerash kane deklaruar para prokuroreve te Tiranes se ate dite nga kryeministria ka dale ne mesnate dhe shefi i IT-se Armand Kasaj. Keto deklarime i shtohen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama