Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministrit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.200Z

Të kufizohet mandati i kryeministrit

Share Lëvizja Alternativa Civile ka bërë të ditur gjatë ditës së sotme idenë e saj për të kufizuar mandatin e të zgjedhurve vendorë. Propozimi është mbështetur edhe nga deputetë të dy kraheve politikë, të cilët kanë rënë dakort që koha e gjatë në pus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.329Z

Islandë,protesta kundër kryeministrit Hard

Makina e kryeministrit të Islandës Geir Hard është rrethuar nga një turmë e zemëruar njerëzish, të cilët kanë hedhur vezë në drejtim të automjetit. Kjo ishte protesta më e fundit, pas një sërë të tillash që kanë filluar që nga muaji tetor i vitit të kaluar, kur sistemi financi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.608Z

Midis Kryeministrit dhe drejtësisë

U bënë ditë, e me siguri do bëhen akoma, që Gërdeci (sikur e parathotë gërmadhën ky emër) po kthehet e po rrotullohet në zgarën e diskutimit të gjithanshëm e të shumëkujt, si një biftek i prerë në një kufomë. Dhe me të gjithanshëm dhe të shumëkujt, nuk kam aspak parasysh rea

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.978Z

Kryekomunari Berisha, padi kundër kryeministrit Thaçi

Deçan- Kryetari i Komunës së Deçanit, Musa Berisha, ka paralajmëruar padi për shpifje kundër kryeministrit Hashim Thaçi. Berisha nuk ka komentuar më shumë për sulmin që i ka bërë atij kreu i qeverisë. Ai i ka thënë KTV-së se nesër së bashku me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradina

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.269Z

Endrra presidenciale e kryeministrit

Ndonëse zgjedhjet e ardhshme presidenciale në Rusi do të zhvillohen në vitin 2012, dhe presidenti i ri sapo ka mbushur vitin e parë në postin e tij, kryeministri Vladimir Putin po hedh që tani një hije të rëndë mbi këto zgjedhje, duke u paracaktuar atyre rezultatin. E thënë më thjesht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.938Z

Aksident automobilistik kryeministrit te Zimbabves

Nje aksident automobiliskt i ka ndodhur kryeministrit te Zimbabves Morgan Cvargirai. Nga perplajsa e forte e makines se tij me nje kamion ,bashkeshortja e kryeministrit , ka humbur menjehere jeten ndersa vete lideri opozites ndodhet ne spital jashte rrezikut per jeten. Mediat e huaja hedhin dyshime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.046Z

Paniku real i kryeministrit

Kryeministri shqiptar kërkoi dje një hetim ndërkombëtar për një figurë ordinere të krimit ballkanik të dekadës së fundit, duke shfaqur haptazi panikun që ka pasur ditët e fundit, për hapjen e petëve të lakrorit që është gatuar tre vitet e fundit. Duke dalë në mbrojtje të serbo-

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama