Rezultate te kerkimit per termin: +Kryesia

Total: 7383
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.507Z

Rama mbledh Kryesinë, veteranët e të përjashtuarit nga epoka Nano

Të martën Edi Rama do të mbledhë Kryesinë e re të partisë, me rend dite miratimin e përgjegjësive të sekretarëve, kritereve për zgjedhjen e krerëve të PS në 61 Bashki dhe kalendarin e festimeve të 25 vjetorit të PS. Kronika në vijim, ju sjell edhe një histori të 8 Kryesive të PS

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.117Z

Biberaj: “Topalli në vend të Berishës, si Shkurte Pal Vataj në vend të Enverit”

Deputeti i Partisë Demokratike, Aleksandër Biberaj, ka reaguar dje gjatë një prononcimi rreth aspiratës së kryetares së Kuvendit për të marrë postin e kryetarit të PD-së. Gjatë një prononcimi për Vizion Plusin, i pyetur për mundësitë që ka Topalli të zgjidhet si kryetare e PD-s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.982Z

Socialistët në kongres të parakohshëm

Partia Socialiste e Kosovës (PSK), e pakënaqur me rezultatet e arritura në zgjedhjet e së dielës, ka marrë vendim që të shkojë në zgjedhje të parakohshme partiake. Kryesia e PSK-së sot ka mbajtur mbledhje ku ka analizuar rezultatet që ka arritur në zgjedhjet komunale. Partia Sociali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.825Z

Zgjedhja e Kojës kryetar, PSV 91 çahet më dysh

Kryesia e Partisë Socialiste të Vërtetë (PSV '91) zgjodhi dje kryetar të përkohshëm të partisë, Gjergj Kojën, i cili do ta drejtojë partinë deri në kongresin e saj të ardhshëm. Rizgjedhja e Kojës në këtë post erdhi pas dorëheqjes së parevokueshme të ish-kryetarit të kësaj pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.453Z

PD-PS vendosin emrat e kandidatëve të Kavajës

11/04/2005  Reformatori Lilamane, përballë Berishës në Kavajë Strukturat e PS-së dhe ato të PD-së së Kavajës, janë në përfundim të përzgjedhjes së kandidaturave për deputet në zgjedhjet e kësaj vere. Burimet kanë bërë të ditur se, rikandidimi i liderit Berisha në Ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.751Z

PDIU nis negociatat per koalicion parazgjedhor me PD

PDIU nis negociatat për koalicion parazgjedhor me Partinë Demokratike. Një vendim i tillë u mor sot nga kryesia e kësaj partie, e cila ngarkoi kreun e PDIU-së, Shpëtim Idrizi të nisë zyrtarisht bisedimet për përfshirjen në koalicionin e dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.265Z

BIK-u dënon kërcënimet ndaj imamit të Podujevës

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës dënon kërcënimin përmes telefonatës anonime ndaj imamit nga Podujeva, Idriz ef. Bilalli. Veprimet e tilla, nga kushdo qoftë dhe për çfarëdo motivi qofshin, për BIK-un janë të papr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama