Rezultate te kerkimit per termin: +Kryesia

Total: 7383
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.982Z

Socialistët në kongres të parakohshëm

Partia Socialiste e Kosovës (PSK), e pakënaqur me rezultatet e arritura në zgjedhjet e së dielës, ka marrë vendim që të shkojë në zgjedhje të parakohshme partiake. Kryesia e PSK-së sot ka mbajtur mbledhje ku ka analizuar rezultatet që ka arritur në zgjedhjet komunale. Partia Sociali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.825Z

Zgjedhja e Kojës kryetar, PSV 91 çahet më dysh

Kryesia e Partisë Socialiste të Vërtetë (PSV '91) zgjodhi dje kryetar të përkohshëm të partisë, Gjergj Kojën, i cili do ta drejtojë partinë deri në kongresin e saj të ardhshëm. Rizgjedhja e Kojës në këtë post erdhi pas dorëheqjes së parevokueshme të ish-kryetarit të kësaj pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.453Z

PD-PS vendosin emrat e kandidatëve të Kavajës

11/04/2005  Reformatori Lilamane, përballë Berishës në Kavajë Strukturat e PS-së dhe ato të PD-së së Kavajës, janë në përfundim të përzgjedhjes së kandidaturave për deputet në zgjedhjet e kësaj vere. Burimet kanë bërë të ditur se, rikandidimi i liderit Berisha në Ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.751Z

PDIU nis negociatat per koalicion parazgjedhor me PD

PDIU nis negociatat për koalicion parazgjedhor me Partinë Demokratike. Një vendim i tillë u mor sot nga kryesia e kësaj partie, e cila ngarkoi kreun e PDIU-së, Shpëtim Idrizi të nisë zyrtarisht bisedimet për përfshirjen në koalicionin e dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.265Z

BIK-u dënon kërcënimet ndaj imamit të Podujevës

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës dënon kërcënimin përmes telefonatës anonime ndaj imamit nga Podujeva, Idriz ef. Bilalli. Veprimet e tilla, nga kushdo qoftë dhe për çfarëdo motivi qofshin, për BIK-un janë të papr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.941Z

Sekui pas takimit me Ramen Zhvillimet e fundit dritheruese

Ambasadori i BE në Tiranë, Etore Sekui zhvilloi një takim me kryesocialistin Edi Rama në zyrën e këtij të fundit. Biseda zgjati gati një orë, por pas takimit Sekui zbuloi pak detaje. Ai tha se ishte biseduar për shumë gjëra, ndërsa zhv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.729Z

Hapet universiteti i pare teologjik ne Shqiperi

KMSH Pas vendimit të marrë nga Kryesia e Komunitetit Mysliman më 15 shtator 2010 për hapjen e universitetit nga ana e këtij institucioni, komisioni i ngarkuar për hartimin e dosjes së aplikimit gjatë kësaj kohe ka përgatitur të gjithë doku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama