Rezultate te kerkimit per termin: +Kryesia

Total: 7377
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.580Z

Shtab elektoral, kryesia e re e Tiranës

Zgjedhjet parlamentare në Tiranë do të drejtohen nga një shtab i ri elektoral i cili do të dalë nga kryesia e re e demokratëve të kryeqytetit. Emrat që do të drejtojnë fushatën elektorale për deputetët e rinj të PD-së në Tiranë do të mësohen në fillim të muajit shkurt. Është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.109Z

Krerët lokalë, shmanget Kryesia

Gjatë votimeve për delegatët e Kongresit të PS Partia Socialiste do të zgjedhë deri në fund të tetorit kryetarët e PS në çdo komunë dhe bashki. Do të jenë 384 kryetarë të rinj që do të drejtojnë degët e Partisë Socialiste në krye të asambleve lokale socialiste. Por ndryshe nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.830Z

Kryesia, rrëzohen Blushi e Malaj

Kongresi i së shtunës i Partisë Socialistë do t'i zhvillojë punimet të hapura për pjesën e leximit të raportit për zgjedhjet, si dhe për prezantimin e platformave të kandidatëve për kryetar partie, ndërsa ndryshimet statutore do të miratohen në një kongres të dytë. Këto kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.674Z

Kryesia e PS-së: Rihetim për gjykimet e padrejta

Kryesia e Partisë Socialiste Kryesia e Partisë Socialiste ka vendosur që të thërrasë mbledhjen e Asamblesë Kombëtare me 22 janar. Nën përfundim të takimit të sotëm kryesia e PS-së doli me një komunikatë ku vendimi i Gjykatës së Lartë për shpalljen të Ilir Metës, konsiderohet pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.213Z

Kryesia e PD, përplasje për emrat

Kryesia e ngushtë e Partisë Demokratike nuk ka arritur të dalë në një qëndrim të qartë sa u takon kandidatëve për zgjedhjet e pjesshme lokale të 15 nëntorit. Në mbledhjen e djeshme, e cila u zhvillua në orët e vona të mbrëmjes, PD-ja nuk ka gjetur gjuhën e përbashkët për të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.877Z

Mblidhet kryesia e PD

Kryesia e Partisë Demokratike u mblodh këtë të enjte për të diskutuar rreth procesit të zgjedhjes së kryetarit të ri të PD-së. Në mesnatë përfundon afati për dorëzimin e kandidaturave për kreun e ardhshëm.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.380Z

Mblidhet sot kryesia e Partisë Socialiste

Kryesia e Partisë Socialiste mblidhet sot pasdite për herë të parë që pas zgjedhjve të 8 majit. Takimi i paraprin Asamblesë së Përgjithshme dhe kongresit të 5 nëntorit.   Pritet që gjatë mbledhjes së kryesisë t&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama