Rezultate te kerkimit per termin: +Kryesues

Total: 2687
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.857Z

Kujtim Gashi kryesues i Prizrenit

Kujtim Gashi është zgjedhur kryesues i Kuvendit Komunal në Prizren.Gashi ishte kandidati i vetëm që garoi për pozitën e kryesuesit. Ai në votim ka marrë 23 vota pro, dhe 5 kundër. Zëvendëskryesues është zgjedhur Levent Bush nga KD

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.294Z

Musa, kryesues i Asamblesë së Mitrovicës

Rrustem Musa, nga radhët e PDK-së, është zgjedhur me shumicë votash për kryesues të Asamblesë së Mitrovicës, ndërsa Eroll Zekirja është zgjedhur nënkryetar nga radhët e komuniteteve. Në seancën e parë punuese të Kuvendit Komunal të Mitrovicës, Musa ka marrë votat edhe nga part

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.638Z

Blerim Isufaj zgjidhet kryesues i Këshillit Prokurorial

Këshilli Prokurorial i Kosovës ka zgjedhur Blerim Isufaj kryesues të këtij këshilli. Ai gjatë votimi ka marrë tetë vota, ndërsa rivali i tij, Bahri Hyseni ka marrë vetëm dy vota. Blerim Isufaj ka lindur në Junik më 1968, ndërsa Fakultetin Juridik e ka mbaruar në Prishtinë më 1999.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.857Z

Negociatat për sigurime, Pacolli kryesues i delegacionit

Rrahim Pacolli, është emëruar kryesues i delegacionit të Kosovës për negociata që do të zhvillohen në Bruksel rreth kompanive të sigurimeve. Burimet e Indeksonline kanë thënë se, ky vendim është marrë sot nga Byroja e Si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.858Z

Halim Halimi kryesues i Prishtinës

(E plotësuar) Kryesuesi ri i Kuvendit Komunal të Prishtinës edhe zyrtarisht është Halim Halimi (LDK), i cili fito me 26 vota. Kurse asamblisti i Partisë Demokratike të Kosovës, Lirak Celaj, arriti të tuboj vetëm 9 vota. ---- Kryesuesi i Kuvend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.241Z

Premier Ligë, çelsi kryesues pret Sanderlendin Canës

Java do të nisë me ndeshjen Stoke-Liverpul, ku këta të fundit nuk kanë alternativë tjetër veç fitores, në të kundërt pozitat e trajnerit Benitez do të rëndoheshin dhe hendeku me skuadrat kryesuese do të thellohej akoma më shumë. Përballja më interesante e kësaj javës është aj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.837Z

Azerbajxhani, kryesues i radhës i Këshillin të Sigurimit të OKB-së

Kryesues i Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për muajin maj është Azerbajxhani.Ky vend u bë anëtar i Këshillit të Sigurimit tetorin e kaluar, pasi fitoi në mesin e vendeve të Evropës Lindore, meqë Sllovenia ishte tërhequr nga gara.Azerbajxhani ishte zgjedhur anëtar me m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama