Rezultate te kerkimit per termin: +Kryesues

Total: 2687
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.837Z

Azerbajxhani, kryesues i radhës i Këshillin të Sigurimit të OKB-së

Kryesues i Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për muajin maj është Azerbajxhani.Ky vend u bë anëtar i Këshillit të Sigurimit tetorin e kaluar, pasi fitoi në mesin e vendeve të Evropës Lindore, meqë Sllovenia ishte tërhequr nga gara.Azerbajxhani ishte zgjedhur anëtar me m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.932Z

Tavadrosa, kryesues i ri i Kishës Kopte në Egjipt

Kisha Kopte në Egjipt ka zgjedhur kryesues të saj të ri Peshkopin Tavadrosa, i cili do të kryesojë komunitetin më të madh të krishterë në momentin e ndryshimeve politike dhe pas ngritjes së islamistëve në pushtet në Egjipt.Tavadrosa në krye të Kishës zëvendësoi Shenudan III, i cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.223Z

Premier Ligë, çelsi kryesues përballë Sanderlendit të Can

Java do të nisë me ndeshjen Stoke-Liverpul, ku këta të fundit nuk kanë alternativë tjetër veç fitores, në të kundërt pozitat e trajnerit Benitez do të rëndoheshin dhe hendeku me skuadrat kryesuese do të thellohej akoma më shumë. Përballja më interesante e kësaj javës është aj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.492Z

Amir Abrashi, kryesues dhe maratonomak në Bundesligën 2

Mesfushori Mesfushori i përfaqësueses shqiptare, Amir Abrashi, është një nga emrat më të spikatur të këtij edicioni në Bundesligën 2. Shumëkush e cilësoi një hap mbrapa në karrierë kalimin e futbollistit nga Grasshoper te Fraiburg, meqë ky ekip luante në Bundesligën 2. Por Abrashi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.016Z

Kukësi ndal Skënderbeun kryesues, mundësi e artë për Partizanin

Kukësi ka ndaluar sot Skënderbeun e vendit të parë duke iu marrë korçarëve një fitore minimale. Golin e vetëm të takimit e shënoi Ylli Shameti në minutën e 18-të pas një goditje këndi të ekzekutuar nga Mici. Ky i fundit ka krosuar në zonë dhe topi është goditur me kokë nga Mal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.202Z

Gramozi i përulet Luftëtarit kryesues që në pjesën e parë

Nga Erseka, Kristi Lilo Llogaritë e kësaj ndeshjeje janë mbyllur që në minutën e 30-të, kur Nora dy herë dhe Baci kanë siguruar fitoren e gjirokastritëve   Gramozi Luftëtari          0-3 Shënues: Nora 17, 30, Baci 28   Gramozi: Bello, Ismolli, E.Mydini, Peci (Cale 46), K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.752Z

Devolli: Në Mamurrasin, rezultatin që na takon si kryesues

Nga  SOKRAT PAPADHOPULLI Kapiteni i Luftëtarit, Bledar Devolli, thekson se nuk ka asnjë arsye që ekipi i tij të mos fitojë në javën e fundit të fazës së parë Kryendeshja e javës së parafundit, Luftëtari-Kukësi, një nga ndeshjet më interesante të fazës së parë, nuk u zhvillua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama