Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.648Z

Kryetar me maskë

Nga Altin Ketro   Fill pas humbjes së zgjedhjeve në vitin 2005 nga Partia Socialiste, kryetari i asaj kohe, Fatos Nano, dha dorëheqjen dhe në garën për ta zëvendësuar hyri kryebashkiaku i Tiranës, Edi Rama. Jo vetëm anëtarësia, por edhe publiku në tërësi ishin t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.916Z

Lushtaku mbetet kryetar edhe nga burgu

Sami Lushtaku do të mbetet kryetar deri në vendimin që Gjykata Themelore e Mitrovicës do të japë në lidhje me akuzat ndaj tij. Edhe pse me ligj mandati i kryetarit pushon nëse ai mungon një muaj pa arsye, në rastin e Lushtakut Ministria e Pushtetit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.175Z

Beckham kryetar i FA

Federata Angleze e Futbollit FA eshte duke e menduar seriozisht mundesine e emerimit te David Beckhamit si kryetar te FA. Sipas News of the World FA e sheh Beckhamin si njeriun e vetem i cili mund te rivendose marredheniet me FIFA-n te cilat jane acaruar teper pas ngjarjeve kontroverse koheve te fu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:43.873Z

Shkelzen Gashi: Albini kryetar real e Visari kryetar formal

Analisti dhe studiuesi, Shkelzen Gashi, i cili ka qenë një prej figurave të para që janë radhitur në radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, ka postuar në llogarinë e tij në Facebook, selfie-n e Fisnik Ismajlit me deputetët e LVV pas dësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.392Z

PDK, Gjykata e Apelit: Ndoka kryetar

Gjykata e Apelit ka rrezuar padine e Anton Gurakuqit dhe pretendimet e tij se eshte kryetar i PDK. Trupi gjykues, i perbere nga tre anetare, mori ne shqyrtim ankesen e pales paditese dhe ne perfundim njohu legjitimitetin e kongresit te jashtezakonshem te PDK me 3 qershor 2006, kur u zgjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.500Z

Ivanovic, kandidat për kryetar në Mitrovicë

Oliver Ivanovic do të jetë një nga kandidatët për Kryetar komune të Mitrovicës në zgjedhjet e organizuara nga Serbia, më 30 maj. Ai do të jetë kandidat i Iniciativës Qytetare të Serbisë, Demokracisë dhe Drejtësisë. Ivanovic ka deklaruar të premten se ideja kryesore themelore e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.476Z

Blushi tradhton idealin, vetëshpallet kryetar partie

Kryqëzoi Edi Ramën si privatizues të Partisë Socialiste dhe për mungesë transparence, por vetë rrezikon të bëjë të njëjtën gjë. Ben Blushi, i cili tashmë ka ndryshuar dhe karrigen në sallën e parlamentit duke u ulur në rreshtat e opozitës, duket se ka konsumuar një vendimmarr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama