Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetare

Meta: total 1000 / total_found 5959 / time 0.003 / keyword[0] kryetare / docs[0] 5959 / hits[0] 7419 /
Kryeqyteti i Kazakistanit do të quhet si ish-Presidenti i vendit
  • 2019-03-21

Kryeqyteti i Kazakistanit do të quhet si ish-Presidenti i vendit

Kazakistani ka ndryshuar emrin e kryeqytetit të tij nga Astana në Nursultan si shenjë nderimi për liderin në ikje, Nursultan Nazarbayev, i cili ka dhënë dorëheqje papritur ditën e martë. Ky ndryshim është bërë i ditur pasi Kassym-Jomart Tokayev është betuar si president, duke u zotua

No Pic available
  • 2019-03-15

Pikëtakim me shqiptarët në Tokën e Shenjtë

Luan Rama Hebrejtë, – shkruan një ndër poetët më të mëdhenj izraelit Jehuda Amishai, – janë si një rezervat i përjetshëm pylli, ku drurët rrinë ngjitur njëri me tjetrin, madje dhe të vdekurit. Nuk kanë vënd për tu shtrirë. Ata qëndrojnë drejt, mbështetur tek të gja

Zonja e parë, kryetare e LSI, Bolino i ashpër: Ilir Meta po shkel Kushtetutën!
  • 2019-03-08

Zonja e parë, kryetare e LSI, Bolino i ashpër: Ilir Meta po shkel Kushtetutën!

Pronari i Report Tv, Carlo Bollino ka akuzuar Presidentin Ilir Meta se është në shkelje të Kushtetutës, ngaqë ka lidhje direkte me një forcë politike. Duke folur në emisionin Open, Bollino deklaroi se Presidenti nuk duhet të ketë asnjë lidhje me partitë politike, kurse në rastin e Met

Djali i Olldashit në gjurmët e babait: Ju tregoj Bashën, Berishën, Ramën dhe
  • 2019-03-08

Djali i Olldashit në gjurmët e babait: Ju tregoj Bashën, Berishën, Ramën dhe

Glauk Olldashi është vetëm 19 vjeç, por me një dëshirë të madhe për të marrë pjesë e për të folur mbi politikën shqiptare. Djali i madh i Sokol Olldashit, në këtë intervistë të tij të parë për një media, vlerëson në këndvështrimin e tij eksponentët kryesorë të politik

Tender 80 mln lekë dhe diplomë Kristali, kush është deputetja e re e LSI?
  • 2019-03-05

Tender 80 mln lekë dhe diplomë Kristali, kush është deputetja e re e LSI?

Ediola Braha do të bëhet deputetja më e re e qarkut Gjirokastër pasi pritet të marrë mandatin e lënë nga Vangjel Tavo. Braho theu kështu vendimin e LSI-së për ti djegur mandatet dhe pritet të hyjë në Kuvend. Në besë ajo duket se preu edhe Vangjel Tavon, të paktën kështu e interpre

Kriza politike, pse dalin në protestat e opozitës qytetarët?
  • 2019-02-24

Kriza politike, pse dalin në protestat e opozitës qytetarët?

Ambasadori i BE, Soreca theksoi ditët e fundit se “qeveria dhe opozita duhet të angazhohen në një dialog konstruktiv për të kaluar këtë situatë. Çështja është sesi Shqipëria mund të ecë përpara drejt BE”. Deputeti gjerman, Florian Hahn, zëdhënës i grupit parlamentar C

Dështoi në zgjedhje, por Gjergj Bojaxhi i gatshëm të pranoj mandat qyl
  • 2019-02-23

Dështoi në zgjedhje, por Gjergj Bojaxhi i gatshëm të pranoj mandat qyl

Në emisionin Top Talk, Gjergj Bojaxhi është shprehur se do të pranonte me kënaqësi të bëhej pjesë e Parlamentit me argumentin se kështu do të godiste të keqen. Është e pakuptimtë sesi Bojaxhi pranon një mandat deputeti, kur në zgjedhje mori rreth 2 mijë vota, përafërsisht sa Part

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama