Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetare

Meta: total 1000 / total_found 5959 / time 0.003 / keyword[0] kryetare / docs[0] 5959 / hits[0] 7419 /
Takimi Shqipëri-BE, Macovei: Koha që qeveria dhe opozita të bashkohen për integrimin
  • 2018-02-12

Takimi Shqipëri-BE, Macovei: Koha që qeveria dhe opozita të bashkohen për integrimin

Në Tiranë mbahet sesioni i parë i takimit të 12-të i KPSA BE-Shqipëri nën drejtimin e Monica Macovei, kryetare e delegacionit të PE dhe Taulant Ballës, kryetari i delegacionit shqiptar. Partitë politike duhet të jenë bashkë në përpjekjet për integrim, theksoi Monica Macovei gjatë ta

Ndahet nga jeta ish-zyrtarja e lartë e LSI-së
  • 2018-02-06

Ndahet nga jeta ish-zyrtarja e lartë e LSI-së

Ndahet nga jeta në mënyrë të parakohshme një prej ish-zyrtareve dhe aktivisteve më në zë të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Bëhet fjalë për Luzhiana Abazin e cila u nda nga jeta në orët e para të mëngjesit të sotëm në moshën 47-vjeçare. Abazi u nda nga jeta pas një beteje t

Nis protesta, Kryemadhi e Basha flasin të fundit. Në foltore edhe Zagani
  • 2018-01-27

Nis protesta, Kryemadhi e Basha flasin të fundit. Në foltore edhe Zagani

Sipas programit të opozitës së bashkuar, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi dhe ai i PD-së, Lulzim Basha do të flasin të fundit në protestën e kryesuar prej tyre. Të dy liderët do të takohen në hyrje të Bulevardit, teksa do të nisen të dy nga selitë e partive për të mbërritur s

QË TË BIEM DAKORD SE KUSH QUHET KLASA POLITIKE
  • 2018-01-24

QË TË BIEM DAKORD SE KUSH QUHET KLASA POLITIKE

Presidenti Ilir Meta me bashkëshorten e tij, Monika Kryemadhi (kryetare e LSI-së) Nga Astrit PATOZI E nderuar Monika dhe kushdo politikan tjetër kalibri, që mendon dhe flet njësoj si ti në këto ditë dimri… Je plotësisht në të drejtën tënde të protestosh, revoltohesh dhe rebelohes

Refuzon vaksinën, frikë nga autizmi. Liri Berisha: Ska lidhje me sëmundjen!
  • 2018-01-20

Refuzon vaksinën, frikë nga autizmi. Liri Berisha: Ska lidhje me sëmundjen!

Monda Qyshka është mësuese pikture në një institucion privat. Është nënë e katër fëmijëve, dy djem dhe dy vajza. Ajo ka vaksinuar dy fëmijët e parë, të dy djem, por refuzon të vaksinojë vajzat, sepse fajëson vaksinën e fruthit për autizmin e djalit të dytë. Unë jam e bindur s

Lista, 36 gjyqtarë e prokurorë në sitën e Vettingut
  • 2018-01-16

Lista, 36 gjyqtarë e prokurorë në sitën e Vettingut

36 gjyqtarë e prokurorë, mes të cilëve edhe drejtues gjykatash e prokurorish, do ti nënshtrohen procesit të vettingut, pas shortit të hedhur së fundmi në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Lista e gjyqtarëve dhe prokurorëve që do ti nënshtrohen vettingut: Enton Dhimitri Gjykata e A

Vasili: Rama do tu rrëmbejë futbollin shqiptarëve
  • 2018-01-13

Vasili: Rama do tu rrëmbejë futbollin shqiptarëve

Gara për Presidentin e ri të FSHF-së është nxehur që në nisje të saj, teksa kanë nisur rreshtimet krah kreut aktual Armando Duka dhe sfidantit, deputet të PS-së, Bashkim Fino. Në përplasjen mes tyre tashmë është përfshirë edhe politika, teksa kreu i grupit parlamentar të LSI-së P

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama