Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetare

Meta: total 1000 / total_found 5959 / time 0.003 / keyword[0] kryetare / docs[0] 5959 / hits[0] 7419 /
Bushati në Suedi: Reforma në drejtësi, prioritet kryesor për integrimin
  • 2018-01-13

Bushati në Suedi: Reforma në drejtësi, prioritet kryesor për integrimin

Ministri për Europën dhe Punët e jashtme Ditmir Bushati ndodhet në Suedi, ku është takur me Karin Enstrom, kryetare e komisionit për BE në parlamentin suedez. Në fokus të bisedës mes tyre ka qenë sistemi i drejtësisë dhe puna e qeverisë në këtë drejtim. Bushati është shprehur se

Rexhep Qosja: LSI dhe Presidenti një dramë politike
  • 2018-01-07

Rexhep Qosja: LSI dhe Presidenti një dramë politike

Në pjesën e dytë të intervistës që akademiku Rexhep Qosja ka dhënë për Gazeta Shqiptare merret në analizë politika e jashtme e Shqipërisë, duke marrë shkas nga vota e vendit tonë në OKB. E komentuar gjatë si votë kundër Kosovës e kundër SHBA-ve, e mbi të gjitha si votë që sje

Kryemadhi në Top Story: Votojmë që nesër krijimin e KLP
  • 2017-12-20

Kryemadhi në Top Story: Votojmë që nesër krijimin e KLP

Kanë kaluar më shumë se 48 orë nga zhvillimet dramatike në Kuvendin e Shqipërisë, ku në një protestë të paprecedentë të opozitës, brenda dhe jashtë kuvendit, u zgjodh Kryeprokurorja e Përkohshme. Ka pasur edhe debate për statusin e Arta Markut. Debati vazhdon prej më shumë se 48 o

No Pic available
  • 2017-12-13

Valixhe me para dhe lojëra me trurin: Si mund të manipulohen zgjedhjet (dhe një histori me Millosheviçin)

Prozhektorët dhe kamerat ndizen kur liderët e Gjermanisë dhe Rusisë Angela Merkel dhe Vladimir Putin dalin në skenë. Ne nuk ndërhyjmë kurrë në jetën, apo proceset politike të vendeve të tjera, tha Putin gjatë një konference të përbashkët shtypi që u zhvillua në fillim të majit t

Gjyqtarë e prokurorë të njohur, kush janë kandidatët për anëtarë të KED
  • 2017-12-07

Gjyqtarë e prokurorë të njohur, kush janë kandidatët për anëtarë të KED

TIRANE- Ndërsa nesër më 7 dhjetor pritet të hidhet shorti për të zgjedhur anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi publikohen emrat e kandidatëve nga institucionet kryesore të drejtësisë, Gjykata e lartë, Gjykata Kushtetuese, Gjykata e Apelit dhe Gjykata Administrative s

No Pic available
  • 2017-12-04

Maja e ajsbergut: Partitë politike fshehën shpenzimet e fushatës

Partitë politike refuzuan të zbatonin detyrimet ligjore për deklarimin në kohë reale të shpenzimeve të fushatës duke minuar transparencën dhe kontrollin e financave të tyre, ndërkohë që ekspertët propozojnë ngritjen e mekanizmave të kontrollit dhe penalitete detyruese. Nga Ornela Man

No Pic available
  • 2017-11-21

Zonja e hekurt e Turqisë një sfidë për regjimin e Erdoganit

Kundërshtarë të presidentit turk Recep Tayyip Erdogan kanë shpresa se vendi një ditë do të kthehet në formën parlamentare të demokracisë, e cila është hequr pas ndryshimeve të diskutueshme në kushtetutë. Disa sondazhe, të bëra publike gjatë ditëve të fundit, tregojnë se se Part

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama