Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetare

Meta: total 1000 / total_found 5959 / time 0.003 / keyword[0] kryetare / docs[0] 5959 / hits[0] 7419 /
Buxheti pa konsensus; PS: Rritje ekonomike. PD: 2 mld euro taksa
  • 2017-11-15

Buxheti pa konsensus; PS: Rritje ekonomike. PD: 2 mld euro taksa

Kuvendi voton të enjten në parim buxhetin për vitin 2018. Opozita ka deklaruar votën kundër dhe thotë se buxheti rrit me 2 miliardë euro taksat mbi shqiptarët. Por, mazhoranca komenton se ky buxhet synon një rritje ekonomike prej 4 për qind dhe afron më shumë Shqipërinë me Bashkimin E

Investimet, organet e Vettingut ende pa buxhet
  • 2017-11-13

Investimet, organet e Vettingut ende pa buxhet

Organet e Vettingut janë ende pa buxhet për sa i përket zërit të investimeve, për shkak se nuk janë rakorduar me ministrinë e Financave për paratë që ju duhen. Kërkesë buxhetore është bërë nga Kolegji i Apelimit për shpenzime personeli, operative dhe investime. Gjatë diskutimeve u

No Pic available
  • 2017-11-03

Flet drejtoresha e Hipotekave: Sjam shkarkuar! 

TIRANE Në një kohë kur sot Ministria e Drejtësisë bëri shpalljen për vend vakant të Kryeregjistruesit, vjen reagimi i drejtoreshës së Hipotekave, Blerina Doracaj. Kjo e fundit në një prononcim për BalkanWeb mohoi faktin se është shkarkuar nga kryeministri Edi Rama, ndërsa

No Pic available
  • 2017-11-03

Shkarkohet drejtoresha e hipotekave Blerina Doracaj, Rama e emëroi dy muaj më parë

Blerina Doracaj, Kryeregjistruesja e Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme u shkarkua nga detyra, 2 muaj pas emërimit. Në faqen e internetit të Ministrisë së Drejtësisë u publikua sot njoftimi për vendin vakant. Doracaj ka qenë në punë sot dhe nuk dihet nëse është njohu

No Pic available
  • 2017-11-02

Berisha i kujton Ramës kur fliste greqisht, kryeministri: Mos u bëj ordiner

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar një video, ku kryeministri Rama ka folur në gjuhën greke, duke shkaktuar edhe debate mes tyre.  Sali Berisha: Së pari më duhet ti them Noriegës se ( qesh se u bërë dhe kryetare e Tiranës dhe fluturon) Në Himarë po mbulon mafien me mafie. Sa i pë

No Pic available
  • 2017-11-02

Braçani: Përplasjet e mia me Saimir Tahirin

Ish-nëndrejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Braçani i ftuar në 360 Gradë në Ora News, rrëfen përplasjen me Saimir Tahirin. Pjesë nga deklarata: Zheji: Pse ndodhi ajo përplasje? Breçani: Unë skam pasur përplasje, ka pasur ai përplasje me mua dhe ligjin. Ka ndodhur për shkak të një

No Pic available
  • 2017-10-31

Myftaraj: Vjedhja qeveritare e parave të kredive për fermerët

Emisioni Ju flet Moska i Kastriot Myftaraj ju rikthye edhe njëherë çështjes së trajtuar më parë prej tij, Shoqërisë së Parë Financiare të Zhvillimit. Myftaraj denoncoi jo vetëm emërimet terësisht politike në këtë institucion shtetëror, por dhe gjendjen alarmante në të cilën ndo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama